بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد وسیله ای است که با قرارگیری در یک محل ویژه آگهی ها و اطلاعات خود را به دید مردم می رساند. در واقع همان تابلوهای تبلیغاتی بزرگ هستند که در کنار خیابان های اصلی و یا اتوبان ها و جاده ها از فاصله دور دیده می شوند. دلیل اصلی جلب توجه از سوی عابران و رانندگان، بزرگی بیش از حد بیلبورد نیست، بلکه پیام و طرح هایی است که روی بیلبورد وجود دارد. اگر از این بیلبورد ها به درستی استفاده شود می تواند خیره کننده و تاثیر گذار باشد. به همین دلیل یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی بیلبورد، سرعت و کیفیت انتقال پیام است.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی چیست

بیلبورد تبلیغاتی چیست

یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی، بیلبورد است. چون بیلبورد های تبلیغاتی در مناطق شلوغ قرار دارند و در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی بیشترین تعداد بازدید و برداشت را کسب می کنند. پیام تبلیغاتی فقط در حد چند کلمه کوتاه بر روی بیلبوردها طراحی می شود. بهتر است این چند کلمه به گونه ایی طراحی شود که کوتاه، آهنگین، گیرا و جذاب باشد. زیرا مخاطبانی که مشاهده کننده بیلبوردها هستند، معمولاً افرادی خواهند بود که سرنشین اتومبیل می باشند و با سرعت بالایی از مقابل بیلبوردها عبور می کنند. بنابراین فقط چند ثانیه برای دیدن پیام تبلیغاتی روی بیلبورد مهلت دارند. پس نوشته های بلند، قابلیت خوانده شدن سریع را ندارند.

استمرار در تبلیغات بیلبورد

از آنجایی که بیلبوردها در ابعاد بزرگی طراحی می شوند، از دوردست نیز قابلیت خوانایی را دارند و شما به راحتی می توانید با درج یک شعار آهنگین و زیبا،  بر ذهن بصری بینندگان رسوخ نموده و برند تجاری خود را معرفی کنید. به شرط اینکه که در تبلیغات استمرار داشته باشید. برای مثال اگر در یک بزرگراه، چند تابلو تبلیغاتی را در فاصله های منظم و به صورت های مختلف تکرار کنید، مطمئن باشید که سرنشینان اتومبیل تا انتهای بزرگراه نام برند شما را در یاد خود خواهند سپرد.

تاریخچه پیدایش بیلبورد

قبل از میلاد حضرت مسیح، انسانها نقاشی هایی بر روی جدار غارها رسم می کردند. بعدها در شهر طبس نیز پوستری مربوط به آگهی یافتن یک برده فراری بود، پیدا شد. بعد از آن یونانیان و اروپاییان برای اطلاع رسانی به طرق مختلف از مفاهیم بیلبورد استفاده کردند. و در نهایت مصری ها با استفاده از یک تخته سنگ، لوحی تزیینی می ساختند و برای تبلیغات آیین ها و مذاهب خود استفاده می کردند.

در سال 1900 صنایع متعدد از طریق نمایش بیلبوردی به تبلیغ محصولات خود پرداختند. با پیشرفتهای بسیاری که در این مقوله به دست آمد، دست نوشته و تبلیغات چاپی جای خود را به تصاویر سه بعدی و دیجیتالی دادند.

تاریخچه بیلبورد

استفاده از روش های تبلیغاتی به صورت هدفمند

مهم نیست که شما از کدام روش تبلیغاتی استفاده می کنید. جهت تبلیغات هزینه زیادی می پردازید یا اینکه با تبلیغات ارزان، برند خود را معرفی می کنید. تنها عامل مهم در تبلیغات، ایجاد یک تبلیغات هدفمند و با برنامه است. ارزانی یا گرانی تبلیغات هیچ تاثیر مثبتی در میزان موثر بودن آنها نخواهد داشت. بلکه تبلیغات باید در زمان و مکان مناسب و در جایی اجرا شود که مشتری در آنجا حضور بالقوه دارد. شما هر چقدر هم از تبلیغات گران قیمت استفاده کنید اما اگر مخاطب شما در آنجا حضور فعال نداشته باشد، در واقع بودجه تبلیغاتی خود را به هدر داده اید.

کاربرد تابلو و بیلبورد های تبلیغاتی

کاربرد بیلبورد های تبلیغاتی

همان طور که در تاریخچه بیلبورد ها گفته شد، بیلبوردها یکی از ساده ترین وسایل تبلیغاتی هستند. همچنین جایگاه ویژه ای در تبلیغات دارند. بیلبوردها با بهره گیری از عوامل بصری در اندازه های متفاوت و نورپردازی های متنوع، به صورت ثابت و یا متحرک در معرض دید مردم قرار می گیرند. بیلبوردها جهت کاربردهای متعدد در فضای شهری و بین شهری نصب می شوند که عبارتند از:

بیلبوردها در چه مکان هایی قابل نصب هستند؟

هر محیط بازی که فضای کافی برای دید و نصب داشته باشد، می توان بیلبوردها را در آن مکان احداث نمود. همچون بزرگ راه ها، اماکن عمومی مثل ترمینال ها، فرودگاه ها، راه آهن، گذرگاه های عابر پیاده و میادین شهری و غیره.

موقعیت بیلبورد در تبلیغات

انتخاب محل قرار دادن بیلبورد خود یکی از مهمترین تصمیماتی است که در رابطه با کمپین تبلیغاتی در فضای باز می گیرید و عوامل زیادی در تصمیم گیری در مورد مکان مطلوب باید در نظر گرفته شود. هنگام انتخاب مکان برای بیلبورد بعدی خود، مطمئن شوید که هر یک از موارد زیر را در نظر می گیرید. هنگام اجاره بیلبورد تبلیغاتی انتخاب مکان مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه به عواملی که به شما کمک می کند تا مکان مناسب تابلو تبلیغاتی خود را پیدا کنید، می پردازیم.

بهترین مکان برای بیلبوردها
تاثیر گذاری بیلبورد تبلیغاتی

تاثیرگذاری بیلبورد

بر خلاف تبلیغات دیجیتالی که بیشتر قابل رد شدن یا بستن هستند، بیلبوردها همیشه در جلب توجه موثر عمل می کنند. حتی اگر مخاطبان بارها مسیری یکسان را طی کرده باشند. هر بار که از تابلو تبلیغاتی عبور می کنند، آن را می بینند و تحت تأثیر قرار می گیرند. پس نمی توانند به سادگی از آن عبور کنند. قرار دادن صحیح یک بیلبورد در مناطق پر تردد، مخاطبان را مجبور می کند که به مارک و پیام شما توجه کنند، چیزی که تبلیغات دیجیتالی نمی تواند ارائه دهد. بیلبورد های تبلیغاتی قابل رد شدن نیستند و اغلب چندین بار در یک مسیر بینندگان را هدف قرار می دهند. تابلوهای تبلیغاتی همچنین یک ابزار عالی برای یادآوری نام تجاری هستند.

عوامل موثر در اجرای بیلبورد

 1. یک تصویر واضح و با کیفیت بر روی آن چاپ کنیم.
 2. از انیمیشن و تصاویر سه بعدی استفاده کنیم.
 3. شعار تبلیغاتی کوتاه، آهنگین و جذاب برای معرفی کمپین تبلیغاتی خود بسازیم.

طراحی بیلبورد

با سرمایه گذاری در تبلیغات بیلبورد می توانید میلیون ها مخاطب داشته باشید. که یا جذب برند و محصول شما می شوند، یا نمی شوند. و این جذب شدن یا نشدن به طراحی بیلبورد تبلیغاتی شما بستگی دارد. در اینجا به نکاتی پرداخته شده که میتواند راهنمایی برای شما در موضوع طراحی بیلبورد باشد.

یک داستان کوتاه و به یاد ماندنی بگویید

بیلبوردهای موفق بینندگان را به سفر می برد. حتی اگر در این سفر چهار ثانیه به فرمان نگاه کند. اکثر طرح های بیلبورد این داستان را با تصاویر و احتمالاً مقداری متن بیان می کنند. در حقیقت، اکثر رانندگان بعد از چند کلمه خواندن را متوقف می کنند. از بیلبورد خود برای انتقال اصل یک ایده یا کمپین به جای توصیف آن با متن استفاده کنید.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی
نکاتی طلایی برای بیلبورد تبلیغاتی

نکات طلایی برای ساخت و نصب بیلبورد

 • برای طراحی بیلبورد خیابانی بهتر است محصول مورد تبلیغ بر روی بیلبورد به شکل طنز و جذاب به نمایش گذاشته شود.
 • اطلاعات مربوط به محصول را به اندازه ای که در عرض چند ثانیه کوتاه قابل رویت و خوانا باشد به نمایش بگذارید.
 • از فونت خوانا و ساده برای درج کلمات استفاده نمایید. اندازه فونت را بزرگ در نظر بگیرید به صورتی که از چند متری قابل خواندن باشد.
 • تصاویر بسیار تاثیرگذار هستند. اگر از تصاویر استفاده می کنید تصاویری به کار ببرید که جالب باشند و جلب توجه نمایند.

انواع بیلبورد

بیلبورد ها از لحاظ شکل و کاربرد انواع گوناگونی دارند. اگر می خواهید بیلبورد مناسب کار خود را پیدا کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بیلبوردهای سه بعدی

جهت ساخت این مدل از بیلبوردها نیاز به استفاده از پرسپکتیو های مجازی است که بسیار منعطف هستند. اما هزینه طراحی و نصب بالا و نیاز به فضای مناسب جهت پیاده سازی از معایبی است که این نوع از بیلبوردها دارند.

انواع بیلبورد تبلیغاتی

طراحی حرفه ای بیلبورد با کمک آژانس های تبلیغاتی

برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی، نیاز دارید تا مشاوره لازم توسط آژانس های تبلیغاتی را دریافت کنید. آنها به شما در انتخاب درست طرح بیلبورد و تصاویر یا پیام تبلیغاتی که می بایست بر روی بیلبورد درج شود، کمک می کنند. آژانس تبلیغاتی آراد با داشتن کارشناسان خبره به شما کمک می کند تا بهترین بیلبورد تبلیغاتی مخصوص به خود را دریافت کنید. 

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد

اجزای تشکیل دهندهی بیلبورد

بیلبوردهای امروزی شامل چند بخش هستند که عبارت است از:

 • عکس
 • شعار تبلیغاتی
 • بخش فرابیلبوردی
 • پیام تبلیغاتی
 • لوگوی تبلیغاتی
 • پل های ارتباطی

قطعات تشکیل دهنده بیلبورد و اجزای آن

طراحی و ساخت بیلبورد شامل اجزاء زیر می باشد. با شناخت قطعات تشکیل دهنده بیلبورد، درک بهتری از ابزار تبلیغات خود پیدا می کنید.

فونداسیون و زیر ساخت بیلبورد

شامل بتون و میلگرد است که در ساختمان سازی نیز کاربرد دارد. ابتدا طرح ریزی فونداسیون توسط میلگردهای بافته شده انجام می شود. سپس، با ریختن بتن آن را محکم می کنند.

قطعات تشکیل دهنده بیلبورد

سایز و اندازه بیلبوردها

 • 3*2
 • 5*3
 • 7*2
 • 9*7
مراحل ساخت و نصب بیلبورد های تبلیغاتی

مراحل نصب و ساخت بیلبوردها

 1. در ابتدا پیام تبلیغاتی و تصاویری که قرار است بر روی بیلبورد چاپ شوند توسط نرم افزارها طراحی می شوند.
 2. پس از آماده شدن طرح توسط اپراتور سیستم، آن را جهت پردازش و چاپ برای دستگاه ارسال می کند.
 3. دستگاه چاپ با استفاده از طرح مورد نظر محتوای تبلیغاتی را بر روی پارچه یا کاغذ های مخصوص، به چاپ می رساند.

رزرو بیلبورد

می‌خواهید اقدام به رزرو بیلبورد کنید؟

از طریق صفحه اجاره بیلبورد اقدام به رزرو بیلبورد مورد نظر خود کنید.

4.9/5 - (68 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی»

  1. سلام
   در صفحه بیلبورد چیست در اصل اطلاعاتی درمورد بیلبورد مطرح کردیم، ولی شما می‌توانید
   از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و اقدام به رزرو بیلبورد مورد نظر خودتون کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *