نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گروه اقتصادی آراد

بیلبورد چیست ؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد چیست؟ بیلبورد یعنی چه ؟ چرا بیلبورد ؟ این سوالات شاید ذهن شما را به عنوان یک کسب و کار یا مخاطب تبلیغات محیطی درگیر کرده باشد. می‌خواهیم بیلبوردها را از نگاه متفاوتی بررسی کرده و جواب سوالات شما را پاسخ دهیم . بیلبوردها تابلوهای بزرگ و  یا کوچکی هستند که به جهت اطلاع رسانی در حوزه های مختلف یا تبلیغ یک برند ، محصول یا خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن انواع تبلیغات دیجیتال هم نتوانست مانع رشد و تاثیر گذاری بیلبورد ها شود. این تابلوهای رنگارنگ همواره جایگاه ویژه ای در سطح شهر دارند که نشان دهنده پویایی رقابت و خلاقیت پایان ناپذیر علاقه مندان به این رسانه و تبلیغات محیطی می‌باشد.. امروزه رزرو تابلوهای تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف که قصد پیشرفت و برندسازی دارند، از جمله ضروری ترین اقدامات است. شما برای اجاره و رزرو بیلبورد نیاز به مشاوره حرفه ای کارشناسان این حوزه خواهید داشت وکارشناسان هلدینگ آراد آماده ارائه مشاوره رایگان و لیست بیلبوردهای مورد نظر شما یا لیست بیلبورد پیشنهادی برای اجاره و رزرو بیلبورد اصفهان ، رزرو تابلو تبلیغاتی ارومیه ،اجاره بیلبورد کرمان و سایر شهر ها هستند.

فهرست ها

بیلبورد تبلیغاتی چیست ؟

در ابتدا با تعریف ساده معنی بیلبورد  “ساختار تبلیغاتی بزرگ در فضای باز” آن را به شما معرفی میکنیم. بیلبوردها در دسته تبلیغات مستقیم و خارج از خانه  قرار می گیرند و برای ایجاد آگاهی از برند بسیار موثر هستند زیرا کسب و کار  (محصول یا کمپین) شما را تا حد امکان برای افراد بیشتری پخش می کنند . شما با هدف قرار دادن افراد پیاده و یا ماشین های در حال رفت و آمد به  آگاهی بخشی از وجود برند و محصولات خود سرعت دو صد چندان می بخشید . بیلبورد معمولی می‌تواند شبیه یک پوستر بزرگ تبلیغاتی نیز تعریف شود که برای برندسازی یک نام تجاری، محصولات و خدمات مختلف استفاده می‌شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بیلبورد چیست ؟

تاریخچه پیدایش بیلبورد

قبل از میلاد حضرت مسیح، انسان‌ها نقاشی‌هایی بر روی جدار غارها رسم می‌کردند. بعدها در شهر طبس نیز پوستری که مربوط به آگهی یافتن یک برده فراری بود، پیدا شد. اگر بیلبورد را از جنبه اطلاع رسانی بررسی کنیم، تاریخچه پیدایش آن به زمان مصر باستان باز می‌گردد. در آن زمان اطلاعیه های مذهبی و اجتماعی از طریق سازه های بلند سنگی حک می‌شد و در معرض دید عموم قرار می‌گرفت. شکل اولیه بیلبوردها در قرن 15 میلادی و در کشور آمریکا پدیدار شد. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بیلبورد نیز شکل و رنگ تازه ای به خود گرفت. اختراع دستگاه چاپ در قرن 18 میلادی بزرگ ترین تحول در زمینه تبلیغات محیطی را به وجود آورد. در آغاز قرن 20 میلادی، رقابت در عرصه بیلبوردهای تبلیغاتی به شکل حرفه‌ای و استراتژیک، توسط شرکت ها و کمپانی های مختلف پیگیری شد و تا کنون نیز ادامه دارد

بیلبورد چیست ؟

تاریخچه پیدایش بیلبورد در ایران

اولین بارقه های تبلیغات در ایران ،تبلیغ بر روی کتیبه‌های سنگی در دوران هخامنشیان بود که برای تبلیغات مذهبی و سیاسی از آن ها استفاده می کردند همچنین هنر چاپ و تولید متن چاپ شده، برای نخستین بار در اواخر قرن 13 هجری شمسی در ایران استفاده شد. پیش از آن جارچی‌ها اطلاع رسانی و تبلیغ را انجام می‌دادند. اولین پوستر تبلیغاتی ایران در اوایل قرن 14 هجری شمسی پدیدار شد.  در همین سال اولین بیلبورد که جنبه تبلیغاتی برای معرفی فیلم داشت نیز رونمایی شد.

بیلبورد چیست ؟

بهترین و مناسب‌ترین شهرها برای اجاره بیلبورد

شرکت تبلیغات محیطی آراد به عنوان بزرگترین صاحب رسانه تبلیغات محیطی با بیش از 750 بیلبورد های تبلیغاتی ، بدون واسطه در کشور در حال فعالیت می باشد .برای اجرای تبلیغاتی محیطی خود با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید . 

کاربرد بیلبوردهای تبلیغاتی

بیلبوردهای تبلیغاتی به عنوان ابزاری قدرتمند در بازاریابی و برندینگ، کاربردهای متنوعی دارند که دیده شدن تبلیغات محیطی اولین و مهم ترین هدف این نوع تبلیغات است. این موضوع قدم اول برقرای ارتباط بین مخاطب و ارائه دهنده محصول یا خدمات می باشد. برای بهتر دیده شدن لازم است، اصول مهم در استفاده از رنگ، فونت، شعار تبلیغاتی، ابعاد طرح و … همگی به صورت حرفه ای و صحیح، انتخاب شوند. این انتخاب تاثیر بسیار زیادی در نقش بستن و ماندگاری برند شما در ذهن مخاطب خواهد داشت. بیلبورد های تبلیغاتی با افزایش آگاهی از برند شما منجر به افزایش فروش شده و به شما کمک می کنند تا با تثبیت برند خود در ذهن مخاطب ، از رقبا متمایز شوید و بازار کار خود را متحول کنید .همچنین بیلبوردهای خلاقانه می‌توانند به زیباسازی فضای شهر و ارتقای کیفیت بصری محیط کمک کرده و فضایی شاد و دلنشین را به وجود آورند .

بیلبورد چیست ؟

مکان مناسب برای قرارگیری بیلبوردها

انتخاب مکان و موقعیت مناسب برای نصب بیلبورد تبلیغاتی از اهمیت بسزایی برخوردار است و می‌تواند در اثربخشی تبلیغات شما بسیار اهمیت داشته باشد. عوامل مهمی در مورد انتخاب مکان یک بیلبورد تبلیغاتی حائز اهمیت می باشند که می توان به توجه کردن به مخاطبان هدف و تبلیغ در نقاطی که بیشترین رفت و آمد را به آنجا  دارند ، تبلیغ کردن در مکان هایی با میزان تردد بالا تا توسط افراد بیشتری دیده شود ، در دید بودن تابلو و روشنایی مناسب محیط ، ارتباط تبلیغ با محتوای کاری و بودجه  می باشد  مکان مناسب برای بیلبورد، به استراتژی کسب و کار، مخاطبین مورد نظر و بودجه درنظر گرفته شده بستگی دارد. اگر مکان مدنظر برای اجاره بیلبورد، مناسب نباشد، باعث تحمیل ضرر زمانی و مالی برای کسب و کار خواهد شد؛ همچنین ذهنیت آگهی دهنده نسبت انجام تبلیغات محیطی منفی خواهد شد.بنابراین انتخاب موقعیت‌های استراتژیک برای تبلیغات محیطی نیز به بهتر دیده شدن آن‌ها کمک می‌کند. مکان‌هایی مانند نزدیکی به مراکز خرید، معابر پرتردد و نقاط ترافیکی بالا برای قرار دادن تبلیغات بیلبوردی مناسب هستند.

بیلبورد چیست ؟

زمان مناسب برای اکران بیلبورد ها

بیلبورد چیست ؟

انتخاب زمان مناسب برای اکران بیلبوردها یک فرایند پیچیده است که به عوامل مختلفی بستگی دارد . اینکه شما چه زمانی بهتر است از بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنید به کسب و کار شما و میزان بزرگی آن برمی‌گردد. کسب و کارهای نوپا یا استارت‌آپ ها (startup) بهتر است رزرو بیلبورد را در برنامه طولانی مدت خود قرار دهند مگر اینکه سرمایه هنگفتی در هنگام شروع کسب و کار خود داشته باشند و بخواهند آن را در مسیر دیگری برای شتابدهی به کسب و کارشان سرمایه گذاری کنند. زمان مناسب اکران بیلبورد از بعد دیگری نیز قابل بررسی است و آن در نظر گرفتن بازه زمانی مناسب برای محصولات فصلی میباشد. برای مثال زمان مناسب اکران بیلبورد ضد یخ(برای اتومبیل) در فصل سرما بازدهی مناسب تری خواهد داشت.

به نظر من بزرگترین چیزی که در تبلیغات به دست می آید باورپذیری است و هیچ چیز بیشتر از خود محصول باورپذیر نیست.

انواع بیلبورد

بیلبوردها از لحاظ شکل و تنوع، انواع مختلفی دارند که با نام و انواع بیلبورد آشنا می‌شویم:

 • بیلبورد معمولی
 • بیلبورد سه بعدی
 • بیلبورد متحرک
 • بیلبورد سه وجهی گردان
 • بیلبورد چهار وجهی گرد چرخان
 • بیلبورد دیجیتال
 • بیلبورد اسلایدی
 • بیلبورد ماکتی یا ماکت بیلبورد

یک نوع بیلبورد هم شما برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

بیلبورد چیست ؟

بیلبوردهای نسل جدید

تبلیغات محیطی، یکی از ابزارهای اصلی برنامه‌ریزی بازاریابی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند پیام خود را به مخاطبان هدف ارسال کنند. اما با گذر زمان و تغییر در فرهنگ جامعه، شاهد ایجاد سازه‌های نوین تبلیغات محیطی بوده‌ایم. با گذشت زمان و ایجاد فضای رقابتی در میان کسب و کارها، شاهد پیدایش انواع سازه‌های نوین تبلیغات محیطی به خصوص بیلبوردها هستیم که شامل بیلبوردهای دیجیتال، تی بورد، لمپوست، ماکت بورد، بیلبوردهای سه بعدی، بیلبوردهای وینیل، بیلبوردهای تعاملی، بیلبوردهای معطر، بیلبوردهای واقعیت افزوده و بیلبوردهای هنرمندانه می‌شوند.

بیلبورد چیست ؟

بیلبورد چگونه ساخته می‌شود؟

بیلبوردها نیز مانند هر سازه دیگری مراحل ساخت تخصصی خود را دارند. از آنجا که این استراکچرها در معرض دید و رفت و آمد مردم قرار می‌گیرند باید با استانداردهای دقیق و خاصی ساخته شوند. مراحل ساخت بیلبورد به اختصار عبارت است از:

 • طراحی اولین قدم ساخت هر سازه ای از جمله بیلبورد می‌باشد.
 • ساخت سازه یا استراکچر بیلبورد بخش بعدی است که سازندگان به سراغ آن می‌روند.
 • ساخت بورد مرحله بعدی پروژه خواهد بود.
 • آماده کردن فوندانسیون برای محل قرارگیری بیلبورد یکی از مراحل مهم کار است.
 • پس از آماده سازی، نوبت به ساخت فوندانسیون می‌رسد.
 • پس از گذراندن موفقیت آمیز مراحل بالا، قطعات آماده شده طبق استاندارهای صحیح به محل نصب برده می‌شوند.
 • در این مرحله، قطعات بیلبورد، مونتاژ و سپس در مکان مورد نظر قرار نصب می‌شوند.
 • و حالا بیلبورد آماده بهره‌برداری است.
بیلبورد چیست ؟

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خوب یک فرایند مهم و پیچیده است که به خلاقیت، مهارت و تجربه نیاز دارد. یک بیلبورد تبلیغاتی خوب باید بتواند در عرض چند ثانیه توجه مخاطبان را به خود  جلب کرده و پیام تبلیغاتی را به طور موثر و کامل  به آنها منتقل کند. بنابراین باید هدف شما از تبلیغات مشخص باشید که به دنبال چه چیزی هستید . همچنین طراحی بیلبورد باید به نحوی باشد که علایق و نیاز های جامعه ی هدف شما را در نظر گرفته باشد . این تبلیغ باید کوتاه ، واضح و به یاد ماندنی باشد تا برند شما در ذهن مخاطب تثبیت شود . استفاده از رنگ ها و تصاویر زیبا و شاد و یک فونت خوانا و زیبا به دلنشین کردن و تاثیرگذاری تبلیغات شما اضافه می کند . آخرین مرحله پیش از اکران و پس از طراحی بیلبورد، چاپ بیلبورد است که خروجی کار را آماده نمایش می‌نماید .

بیلبورد چیست ؟

بیلبوردهای جذاب

بیلبورد های جذاب آن هایی هستند که شما با خواندن این خط از مقاله به یاد آن ها بیفتید. نقطه مشترک همه بیلبوردهای جذاب، خلاقیت در تمام مراحل ساخت بیلبورد است. نگاه متفاوت تیم تبلیغاتی و اتاق فکر و ایده نسبت به برند، نوع محصول و پرسونای مخاطب، باعث شکل گرفتن محتوای جذاب بصری برای عموم مردم خواهد شد.
برای مثال بیلبورد رستوران های زنجیره‌ای مک‌دونالد، که به اکران بیلبوردهای خلاقانه معروف است، باز هم یک بیلبورد جذاب دیگر را رونمایی کرد. این بیلبورد که مانند یک ساعت خورشیدی عمل میکرد، بهترین زمان استفاده از محصولات مک‌دونالد را پیشنهاد میداد. تبلیغات محیطی برند داو نیز بسیار خلاقانه بود که از ساخت هزاران سرنگ استفاده شده بود.

بیلبورد چیست ؟

مزایای ومعایب بیلبوردهای تبلیغاتی

معایب بیلبورد های تبلیغاتیمزایای بیلبوردهای تبلیغاتی
اندازه گیری تخمینی تاثیر تبلیغات محیطیمخاطبین وسیع از طیف های مختلف جامعه
قیمت بیشتر نسبت به سایر تبلیغاتدیده شدن بیلبورد تحت هر شرایط
زمان متفاوت تماشای بیلبورد برای هر بینندهبازدیدکنندگان ثابت در بازه های زمانی خاص
 ماندگاری نام برند و شعار تبلیغاتی
 قابل درک برای همه افراد

تفاوت بیلبورد و تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی طیف وسیعی از روش‌های تبلیغاتی را شامل می‌شود که در فضای باز استفاده می‌شوند. بیلبوردها فقط یکی از انواع آن است ومی توان گفت اساسا مطرح کردن این سوال درست نیست. سایر تبلیغات محیطی ممکن است که هزینه کمتری نسبت به بیلبورد ها داشته باشند اما از ماندگاری اثر و خلاقیت بیلبورد بهره ای ندارند .

بیلبورد چیست ؟

11 دیدگاه دربارهٔ «بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی»

  1. حمیده محسنی

   سلام وقتتون بخیر
   بله یکی از سازه های نوین تبلیغات محیطی ، بیلبورد های معطر هستند . برای مطالعه بیشتر لطفا بر روی کلمه بیلبورد های معطر کلیلک نمایید .

  1. حمیده محسنی

   سلام روز بخیر
   لطفا برای اطلاعات از قیمت و شرایط رزرو بیلبورد در تهران با کارشناسان ما به شماره 09128356802 تماس بگیرید .

 1. مطلب خیلی خوبی راجع به بیلبورد چیست نوشتید ، من از مقالتون به عنوان رفرنس در مقاله خودم استفاده کردم که همین حول و محور بیلبورد یعنی چی هستش

 2. فریده آقایی

  سلام این مطلب یکی از بهترین مقاله هایی بود که درباره بیلبورد خوندم ممنون از شما

 3. مهندس سهیلی

  سلام
  ممنون از اطلاعات خوب و کاملتون. لطفا لیست قیمت بیلبوردهای تهران رو برام ایمیل کنید.

  1. سلام
   در صفحه بیلبورد چیست در اصل اطلاعاتی درمورد بیلبورد مطرح کردیم، ولی شما می‌توانید
   از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و اقدام به رزرو بیلبورد مورد نظر خودتون کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.9/5 - (80 امتیاز)

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

   لورم ایپسوم متن

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان