بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد یک ساختار تبلیغاتی بزرگ در فضای باز است، شبیه به یک پوستر بزرگ که برای تبلیغ یک نام تجاری، معرفی محصولات و خدمات استفاده می‌شود. بیلبورد تبلیغاتی معمولاً در مناطق پرترافیک مانند کنار بزرگراه‌ها یا نزدیک مراکز خرید قرار دارد تا توجه بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده را جلب کند.

دلیل اصلی ایجاد جلب توجه تابلو تبلیغاتی برای عابران و رانندگان، بزرگی بیش از حد بیلبورد تبلیغاتی است و همچنین پیام و طرح‌های خلاقانه‌ای که روی بیلبورد قرار می‌گیرد. اگر از این بیلبوردها به درستی استفاده شود می‌تواند خیره کننده و تاثیر گذار باشد. به‌همین دلیل یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی بیلبورد، سرعت و کیفیت انتقال پیام است.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی چیست

بیلبورد تبلیغاتی چیست

یکی از موثرترین روش‌های تبلیغاتی، بیلبورد است. چون بیلبوردهای تبلیغاتی در مناطق شلوغ قرار دارند و در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی بیشترین تعداد بازدید و برداشت را کسب می‌کنند. پیام تبلیغاتی به‌صورت کوتاه و خلاصه بر روی بیلبوردها طراحی می شود و بهتر است به گونه‌ایی طراحی شود که جذاب، گیرا و آهنگین باشد. زیرا مخاطبانی که مشاهده کننده بیلبوردها هستند، علاوه بر عابران پیاده، رانندگان هستند که با سرعت بالایی از مقابل بیلبوردها عبور می کنند. بنابراین فقط چند ثانیه برای دیدن پیام تبلیغاتی روی بیلبورد مهلت دارند. پس نوشته های بلند، قابلیت خوانده شدن سریع را ندارند.

استمرار در تبلیغات بیلبورد

از آنجایی که بیلبوردها در ابعاد بزرگی طراحی می شوند، از دوردست نیز قابلیت خوانایی را دارند و شما به راحتی می توانید با درج یک شعار آهنگین و زیبا،  بر ذهن بصری بینندگان رسوخ نموده و برند تجاری خود را معرفی کنید. به شرط اینکه که در تبلیغات استمرار داشته باشید. استمرار به این معنی است که مردم می توانند آگهی شما را به طور مکرر در طول دوره زمانی ببینند. بازاریابی تداومی روشی برای ارائه کالا یا خدمات به مصرف کنندگان است و اولین گزینه‌ای باشید که در وقت نیاز مخاطب به محصول و خدمات شما، به ذهن او بیایید.

تاریخچه پیدایش بیلبورد

قبل از میلاد حضرت مسیح، انسان‌ها نقاشی‌هایی بر روی جدار غارها رسم می‌کردند. بعدها در شهر طبس نیز پوستری که مربوط به آگهی یافتن یک برده فراری بود، پیدا شد. بعد از آن یونانیان و اروپاییان برای اطلاع رسانی به طریق مختلف از مفاهیم بیلبورد استفاده کردند. در نهایت مصری‌ها با استفاده از یک تخته سنگ، لوحی تزیینی می‌ساختند و برای تبلیغات آیین‌ها و مذهب خود استفاده می‌کردند.

در سال 1900 صنایع متعدد از طریق نمایش بیلبوردی به تبلیغ محصولات خود پرداختند. با پیشرفت‌های بسیاری که در این مقوله به دست آمد، دست نوشته و تبلیغات چاپی جای خود را به تصاویر سه بعدی و دیجیتالی دادند.

تاریخچه بیلبورد
کاربرد تابلو و بیلبورد های تبلیغاتی

کاربرد بیلبوردهای تبلیغاتی

همان‌طور که در تاریخچه بیلبوردها گفته شد، بیلبوردها یکی از ساده‌ترین وسایل تبلیغاتی هستند. همچنین جایگاه ویژه‌ای در تبلیغات دارند. بیلبوردها با بهره‌گیری از عوامل بصری در اندازه‌های متفاوت و نورپردازی‌های متنوع، به‌صورت ثابت و یا متحرک در معرض دید مردم قرار می‌گیرند. بیلبوردها جهت کاربردهای متعدد در فضای شهری و بین‌شهری نصب می‌شوند که عبارتند از:

بیلبوردها در چه مکان هایی قابل نصب هستند؟

هر محیطی که فضای مناسب و کافی از لحاظ دید و نصب داشته باشد، می‌توان بیلبوردها را در آن مکان احداث نمود که عبارتنداز: بزرگراه‌ها، اماکن عمومی مثل ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، راه آهن، گذرگاه‌های عابر پیاده، امکان ورزشی، میادین شهری و …

موقعیت بیلبورد در تبلیغات

انتخاب محل بیلبورد، یکی از مهمترین تصمیماتی است که در رابطه با کمپین تبلیغات محیطی می‌گیرید و عوامل زیادی در تصمیم گیری در مورد مکان مطلوب باید در نظر گرفته شود. هنگام انتخاب مکان برای بیلبورد بعدی خود، مطمئن شوید که هر یک از موارد زیر را در نظر می گیرید. هنگام اجاره بیلبورد تبلیغاتی انتخاب مکان مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه به عواملی که به شما کمک می‌کند تا مکان مناسب تابلو تبلیغاتی خود را پیدا کنید، می پردازیم.

بهترین مکان برای بیلبوردها
تاثیر گذاری بیلبورد تبلیغاتی

تاثیرگذاری بیلبورد

بر خلاف تبلیغات دیجیتالی که بیشتر قابل رد شدن یا بستن هستند، بیلبوردها همیشه در جلب توجه موثر عمل می‌کنند. حتی اگر مخاطبان بارها مسیری یکسان را طی کرده باشند. هر بار که از تابلو تبلیغاتی عبور می‌کنند، آن را می بینند و به آن توجه می‌کنند. قرار دادن صحیح یک بیلبورد در مناطق پر تردد، مخاطبان را مجبور می کند که به مارک و پیام شما توجه کنند، چیزی که تبلیغات دیجیتالی نمی‌تواند ارائه دهد. بنابراین تبلیغات بیلبوردی، در یک مسیر بینندگان را هدف قرار می‌دهند و یک ابزار عالی برای یادآوری برند و نام تجاری هستند.

طراحی بیلبورد

با سرمایه‌گذاری در تبلیغات بیلبورد می‌توانید میلیون‌ها مخاطب داشته باشید که یا جذب برند و محصول شما می‌شوند یا نمی‌شوند. این جذب شدن یا نشدن به طراحی بیلبورد تبلیغاتی شما بستگی دارد. در اینجا به نکاتی پرداخته شده که می‌تواند راهنمایی برای شما در موضوع طراحی بیلبورد باشد.

یک داستان کوتاه و به یاد ماندنی بگویید

بیلبوردهای موفق بینندگان را به سفر می‌برند. بسیاری از طرح‌های بیلبورد این داستان را با تصاویر و احتمالاً مقداری متن بیان می‌کنند. در حقیقت، رانندگان با چند ثانیه دیدن بیلبورد پیام آن را به‌خوبی دریافت می‌کنند. از بیلبورد خود برای انتقال اصل یک ایده یا کمپین به جای توصیف آن با متن استفاده کنید.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی
نکاتی طلایی برای بیلبورد تبلیغاتی

نکات طلایی برای اجرای بیلبورد

 • برای طراحی بیلبورد بهتر است محصول مورد تبلیغ بر روی بیلبورد به شکل طنز و جذاب به نمایش گذاشته شود.
 • اطلاعات مربوط به محصول را به اندازه ای که در عرض چند ثانیه کوتاه قابل رویت و خوانا باشد به نمایش بگذارید.
 • از فونت خوانا و ساده برای درج کلمات استفاده نمایید. اندازه فونت را بزرگ در نظر بگیرید به صورتی که از چند متری قابل خواندن باشد.
 • تصاویر بسیار تاثیرگذار هستند. اگر از تصاویر استفاده می‌کنید تصاویری به کار ببرید که جالب باشند و جلب توجه نمایند.

انواع بیلبورد

بیلبورد ها از لحاظ شکل و کاربرد انواع گوناگونی دارند. اگر می خواهید بیلبورد مناسب کار خود را پیدا کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بیلبوردهای سه بعدی

جهت ساخت این مدل از بیلبوردها نیاز به استفاده از پرسپکتیو های مجازی است که بسیار منعطف هستند. اما هزینه طراحی و نصب بالا و نیاز به فضای مناسب جهت پیاده سازی از معایبی است که این نوع از بیلبوردها دارند.

انواع بیلبورد تبلیغاتی

طراحی حرفه ای بیلبورد با کمک آژانس های تبلیغاتی

برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی، نیاز دارید تا مشاوره لازم توسط آژانس های تبلیغاتی را دریافت کنید. آنها به شما در انتخاب درست طرح بیلبورد و تصاویر یا پیام تبلیغاتی که می بایست بر روی بیلبورد درج شود، کمک می کنند. آژانس تبلیغاتی آراد، با داشتن کارشناسان خبره به شما کمک می کند تا بهترین بیلبورد تبلیغاتی مخصوص به خود را دریافت کنید. 

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد

بیلبوردهای امروزی شامل چند بخش هستند که عبارت است از:

 • عکس
 • شعار تبلیغاتی
 • بخش فرابیلبوردی
 • پیام تبلیغاتی
 • لوگوی تبلیغاتی
 • پل های ارتباطی

قطعات تشکیل دهنده بیلبورد و اجزای آن

طراحی و ساخت بیلبورد شامل اجزاء زیر می باشد. با شناخت قطعات تشکیل دهنده بیلبورد، درک بهتری از ابزار تبلیغات خود پیدا می کنید.

فونداسیون و زیر ساخت بیلبورد

شامل بتون و میلگرد است که در ساختمان سازی نیز کاربرد دارد. ابتدا طرح ریزی فونداسیون توسط میلگردهای بافته شده انجام می شود. سپس، با ریختن بتن آن را محکم می کنند.

قطعات تشکیل دهنده بیلبورد

سایز و اندازه بیلبوردها

 • 3*2
 • 5*3
 • 7*2
 • 9*7
مراحل ساخت و نصب بیلبورد های تبلیغاتی

مراحل نصب و ساخت بیلبوردها

 1. در ابتدا پیام تبلیغاتی و تصاویری که قرار است بر روی بیلبورد چاپ شوند توسط نرم افزارها طراحی می شوند.
 2. پس از آماده شدن طرح توسط اپراتور سیستم، آن را جهت پردازش و چاپ برای دستگاه ارسال می کند.
 3. دستگاه چاپ با استفاده از طرح مورد نظر محتوای تبلیغاتی را بر روی پارچه یا کاغذ های مخصوص، به چاپ می رساند.

رزرو بیلبورد

می‌خواهید اقدام به رزرو بیلبورد کنید؟

از طریق صفحه اجاره بیلبورد اقدام به رزرو بیلبورد مورد نظر خود کنید.

4.9/5 - (68 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبورد تبلیغاتی»

  1. سلام
   در صفحه بیلبورد چیست در اصل اطلاعاتی درمورد بیلبورد مطرح کردیم، ولی شما می‌توانید
   از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و اقدام به رزرو بیلبورد مورد نظر خودتون کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان