به نــــــــام خـــدا

ای آن که طلب کار خدایی، به خود آ

از خود بطلب، کز تو خدا نیست جدا

اول به خود آ چون به خود آیی به خدا

اقرار بیـــــــــاری به خدایــــــــــــــــیّ خـــــــــــــدا

شاه نعمت الله ولی

مجموعه ما در سال 1374 با چشم‌انداز‌‌‌ فرهنگی و تبلیغاتی، به جهت شروع فعالیت خود اقدام به ثبت شرکت آراد زرین خلیج‌فارس کرد. از اولین اقدامات مجموعه در راستای نیاز مشتریان، میتوان به احداث چاپخانه افست اشاره کرد. با تمرکز بر اهداف سازمانی و ایجاد بستر مناسب جهت معرفی هرچه بهتر مشتریان‌مان در بازار، به برگزاری نمایشگاه های مختلفی از جمله: جشنواره کودک و نوجوان، شیرینی و شکلات و نمایشگاه جوانان در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی مشهد مقدس اقدام کردیم .

در سال 1377 در راستای گسترش هر چه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی-تبلیغاتی، نمایندگی پخش پیام‌های بازرگانی در شبکه های استانی را کسب کردیم. در سال 1378 با توجه به تحقیقات و تجربه‌ی تبلیغاتی در این سال‌ها، به اهمیت بالای رسانه تبلیغات محیطی (بیلبورد) پی برده و به جهت اخذ امتیاز تبلیغات محیطی در چند استان اقدام کردیم.

قبل
بعد

اقدامات ما در جهت سازندگی و آبادانی

دغدغه‌ی بعدی مشاوران تبلیغاتی ما، کاهش هزینه های مشتریان بود. پس از  بررسی‌های میدانی مداوم، اتاق فکر مجموعه به این نتیجه رسید که امروزه یکی از خدمات شهرداری‌های کشور ایجاد امنیت شهروندان و پایین آوردن حجم ترافیک در شهر است به همین دلیل شهرداری در مکان های پر تردد سطح شهر از جمله چهارراه ها و … اقدام به احداث تعداد کثیری از پل‌های عابر پیاده کرده است. اما با توجه به هزینه‌های سنگین طراحی، ساخت و نصب این پل‌ها، معمولا شهرداری‌ها قادر به انجام این امر مهم نیستند. در چنین شرایطی پیشنهاد سرمایه‌گذاری توسط مجموعه ما به جهت ساخت این پل ها بار سنگینی از دوش شهرداری ها برداشت.

ما اولین پل عابر پیاده خود را در سال 1379 در شهر مقدس مشهد احداث کردیم و با گذشت 5 سال و با همت همه ی همکاران تا به امروز بالغ بر 85 پل عابر پیاده در سراسر کشور ساخته ایم، و بدین ترتیب توانستیم با ایجاد سازندگی و آبادانی،  روند رو به رشد افزایش رسانه های تبلیغاتی خود را  نیز ادامه دهیم.

در سال 1385 مجددا با هدف ارتقاء کیفیت خدمت‌ رسانی پیشنهاد ساخت پل عابر پیاده با رمپ مکانیزه (پله برقی) را مطرح کردیم و مورد استقبال فراوان شهرداری ها قرار گرفت. حال از آنجایی که این محصول می‌بایست از خارج از کشور وارد می شد، با شرکت های معتبر چین وارد مذاکره شدیم. این همکاری در چین (شهر گوانجو) به صورت مشارکت در تولید و مونتاژ شروع شد، و اولین پل های عابر پیاده در سال 1388 در شهر تبریز مقابل بیمارستان شیخ الرئیس و مشهد مقدس در صحن باب الجواد حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) بصورت 100 درصد B.O.T با 12 رمپ احداث گردید. در این مرحله از مسیر پیشرفت، نیاز به وجود یک کارگاه صنعتی (به منظور کاهش قیمت های تمام شده در مرحله ی ساخت و تولید پل ها)، احساس شد و همین نیاز پایه ای بر ثبت شرکت سازه سازان آراد گردید. این روند رو به رشد احداث پل و پیشرفت اقتصادی در سال 1389 در شهر تهران با نصب 16 رمپ پله برقی دیگر در منطقه 5 ادامه یافت.

قبل
بعد

اشتغال زایی شرکت آراد

همزمان با واردات رمپ مکانیزه از چین و با نیت اشتغال‌زایی برای کشور عزیزمان، به منظور تولید کلیه قطعات پله برقی در داخل، خط تولید این قطعات را از چین به منطقه محروم بینالود در استان خراسان رضوی منتقل کردیم. پس از آن با توجه به مشکلات و رکود اقتصادی حاکم بر کشور و کاهش نقدینگی در بازار، بر آن شدیم که ایده تهاتر را در حوزه فعالیت صنعتی خود پیاده نماییم؛ بدین صورت که پل‌های عابر پیاده با پلکان ثابت یا مکانیزه را برای شهرداری با قرار داد های ساخت، بهره برداری و واگذاری تولید کرده، فضای تبلیغاتی خود را گسترش دهیم و این فضاها را به شرکت‌های تولیدی مصالح ساختمانی واگذار نماییم;و در قبال آن به جای دریافت وجه نقد از آن شرکت‌ها، محصولات تولیدی شان را جهت تسویه حساب فی مابین دریافت کنیم.

در سال 1390 با توجه به حجم بالای تبادلات و فعالیت های ساخت و ساز، شرکت ساختمانی این گروه با نام آراد فاتح قشم به ثبت رسید. کالاهای ساختمانی دریافتی این شرکت جهت استفاده در پروژه های ناتمام مجموعه هایی که به دلیل رکود اقتصادی و نبود خریدار به تعطیلی کشیده شده بودند واگذار شده، و در قبال آن از واحد های ساخته شده نهایی ، تهاتر می گردد. پس از تحویل، واحدها را به فروشندگان آهن در بازار واگذار نموده و نیاز آهن خود را مرتفع می کنیم. بدین ترتیب نیاز اولیه ساخت پل‌های مذکور که فولاد است، به راحتی تامین شده و زنجیره اقتصادی مجموعه تکمیل می شود.

قبل
بعد

هلدینگ آراد و نقش حمایتی از چرخه اقتصاد کشور

اجرا و انجام قرارداد پروژه های ساختمانی با تهاتر در این شرایط بغرنج حاکم بر کشور باعث ادامه حیات و حتی پیشرفت و رونق اقتصادی در دیگر گروه های صنعتی شده، و خط تولید بسیاری از کارخانه ها را به گردش و تکاپوی مضاعف واداشته است.

و به حول و قوه الهی این مسیر همچنان ادامه دارد …