گروه اقتصادی آراد

شعار تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی عبارتی کوتاه و جذاب است که به دنبال تقویت تصویر برند هر شرکتی است. برای کمک به کاربران برای به خاطر سپردن یک محصول، یک شرکت، یک نام تجاری استفاده می شود که شانس انتخاب شدن توسط مخاطب را افزایش می دهد. این ابزار اجازه می دهد تا خود را از بقیه شرکت ها در همان بخش متمایز کنید،همچنین ویژگی های متفاوت و مزایایی را که می توانید برای مصرف کننده به ارمغان بیاورید را نشان دهد. آراد هلدینگ با چندین دهه فعالیت در حوزه تبلیغات و شعار تبلیغاتی بهترین مسیر برای شناخته شدن و برندسازی شرکت شما را ارائه می دهد 

 • شعار تبلیغاتی چیست؟


شعار تبلیغاتی عبارتی بین 2 تا 5 کلمه است، که توسط هر برند به عنوان نماینده انتخاب می‌گردد. این انتخاب شعار تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که در ذهن مخاطب ماندگار شود. بالاترین تاثیرگذاری، با شعار آهنگین حاصل می‌گردد. مهم‌ترین فاکتور در رابطه با شعار، تکرار آن است.

استفاده هرچه بیشتر از شعار تبلیغاتی جذاب به مرور باعث نقش بستن آن در ذهن مخاطبان می‌گردد.

 

شعار تبلیغاتی جذاب
شعار تبلیغاتی جالب
 • چگونه شعار به ارتباط قوی‌تر با مشتری کمک می‌کند؟


شعار هر برند، به عنوان پل ارتباطی بین صاحبان سازمان با مشتری عمل می‌کند. این ارتباط به حدی قوی است که شعار تبلیغاتی مناسب می‌تواند یک محصول با کیفیت متوسط را در ذهن مخاطب بسیار مطلوب جلوه دهد و یا بالعکس، با انتخاب شعار نادرست، محصول مرغوب در دید مشتریان ضعیف ارائه می‌گردد.

شعار تبلیغاتی چیست

شعار تبلیغاتی به یاد ماندنی، مهمترین فاکتور بازگشت سرمایه


ROI یک مفهوم بین المللی، مخفف Return on investment  و به معنای بازگشت سرمایه است که اندازی گیری آن به درصد بیان می‌شود.

طبق تحقیقات اخیر انجمن تخصصی تحقیقاتی امریکا، بعد از تبلیغات که مهمترین عامل جذب مخاطب است، شعار هر برند بالاترین تاثیر را در جلب نظر مشتریان و در نتیجه بازگشت سرمایه به سیستم مالی سازمان دارد. نظر به موارد بالا، “شعار تبلیغاتی” مهمترین فاکتور در حداکثر درصد ROI است.

شعار انتخاب شده توسط صاحبان برند، در تمامی مراحل تبلیغاتی اعم از تلویزیونی، بیلبوردی، بسته بندی و … استفاده می‌شود. به همین جهت باید به گونه‌ای انتخاب شود که حتی در بازه زمانی بسیار کوتاه نیز تاثیر لازم را داشته باشد. علاوه بر آن، طراحی ذهن انسان به صورت غریزی، به شکلی است که جملات کوتاه‌ را راحت‌تر پردازش می‌کند و به خاطر می‌سپارد.

 • همه پرسی، از بهترین روش‌های انتخاب شعار


در کشورهای پیشرفته یکی از روش‌های انتخاب شعار، همه پرسی است. در این نظرسنجی عمومی باید به این نکته توجه داشت که جامعه مورد سنجش، اقشار مختلف را شامل شود. (سن، جنسیت، سطح سواد، شغل و… باید متفاوت باشد)

همه پرسی به دو صورت انجام می‌شود:

 1. انتخاب تعداد محدودی منتخب شعارهای پیشنهادی و ارائه آن‌ها به همراه محتوای کاری سازمان به مخاطبین، با به اشتراک گذاشتن این پرسش که کدام یک از این شعارها به نظر شما برای ما مناسب‌تر است؟ و در نهایت انتخاب شعاری که به نظر عموم، تاثیرگذارتر است.
 2. انتخاب تعداد محدودی منتخب شعارهای پیشنهادی بدون هیچ توضیحی در ارتباط با حیطه فعالیت مورد نظر و با ارائه این پرسش که به نظر شما هرکدام از این شعارها مربوط به چه رشته‌ی کاری است؟ و در نهایت سازمان شعاری که توسط تعداد بیشتری از مخاطبین درست تشخیص داده شده را انتخاب می‌کند.
شعار تبلیغاتی کسب و کار
 

ویژگی های یک شعار خوب

موفق ترین شعار های تبلیغاتی  فقط ترکیب شده از چندین کلمه نیستند بلکه آن‌ها از مهمترین عنصرهای یک کمپین تبلیغاتی هستند. ایجاد یک شعار تبلیغاتی خوب و به یاد ماندنی یک کار بسیار دشوار است و اغلب کمپانی های بزرگ از تیم های نویسنده برای انتخاب یک شعار تبلیغاتی منحصر بفرد و به یاد ماندنی استفاده می کنند.

طول یک شعار تبلیغاتی خوب

طول یک شعار خوب و به یاد ماندنی باید به گونه ای باشد تا در ذهن مخاطب جاودانه شود. یک شعار تبلیغاتی منحصر بفرد باید بین 5 الی 7 کلمه باشد تا مخاطب به راحتی بتواند آن را حفظ کند. البته این یک قانون نیست و دلیلی هم برای موفقیت شعار تبلیغاتی شما نمی تواند باشد اما می تواند یکی از عواملی باشد تا شعار تبلیغاتی شما بیشتر دیده شود.

بامزه بودن یک شعار تبلیغاتی

شرکت هایی که از شوخ طبعی در شعار های تبلیغاتی خود استفاده می کنند بیشتر در ذهن ماندگار می شود. شعار های تبلیغاتی که از حس شوخ طبعی استفاده می کنند شانس بیشتری برای ماندگاری و دیده شدن دارند.

سادگی

بهترین شعار های تبلیغاتی اغلب شامل تعداد کلمات کمی هستند و بیشتر دارای 4 الی 5 کلمه می باشد. در یک شعار تبلیغاتی خوب باید از کلماتی استفاده شود که حفظ کردن آن بسیار ساده باشد.

برانگیخته کردن احساسات مخاطب

همه ی شعار های تبلیغاتی موفق در دنیا سعی می کنند تا با احساسی کردن مخاطبان خود محصولات خود را بیشتر به نمایش بگذارند. اغلب نویسنده های حرفه ایی سعی می کنند تا با قرار دادن این ایده به عنوان هدف اصلی با ایجاد یک شعار تبلیغاتی مخاطبان را احساسی کنند. به عنوان مثال کمپانی نایک با ایجاد احساس اراده با شعار”فقط انجامش بده…” نام این کمپانی را در ذهن مخاطب خود جاودانه کرده است.

خاص بودن

از آنجا که شعار شما بخش مهمی از هویت شرکت شما می باشد، باید تا حد ممکن خاص باشد. دریک شعار تبلیغاتی خوب نباید از کلمات و شعار های کلیشه ایی استفاده کرد همچنین شعار تبلیغاتی شما نباید مخاطب را به یاد شعار تبلیغاتی دیگری بیندازد. یک شعار قوی دقیقاً بیان می کند که شرکت شما در زمینه شما منحصر به فرد است.

شعاری بسازید که با مشتریان ارتباط برقرار کند و آن‌ها را به فکر کسب و کار شما نگه دارد.

“استیوجابز”

بهترین شعار های تبلیغاتی جذابیت های زیادی دارند که سبب می‌شود مردم جذب آن‌ها شوند. یک شعار تبلیغاتی جذاب برای دعوت کردن مردم برای استفاده کردن از محصولات و خدمات شما می‌تواند جرقه ایی برای گسترش کسب‌و کار شما باشد. یک شعار تبلیغاتی باید به طور خاص و منحصر بفرد بر روی محصولات یا خدمات شما متمرکز شود.

7 شعار تبلیغاتی در سال 1401

کسب و کارها با انتخاب یک شعار خود را در ذهن مخاطبان قرار می دهند. در زیر لیستی را مشاهده می نمایید که می تواند در سال 1400 برای کسب و کار شما نقش آفرینی نماید.

 • مکانی برای رسیدن به خواسته هایتان
 • دریایی برای پیر و جوان
 • نقطه ای تک خال با ابزارهای مفید برای مردان !
 • همه اش برای شما
 • همیشه پر از خلاقیت !
 • فروشگاهی ایرانی برای ایرانیان
 • برای عالی بودن هم کم هزینه کنید

شرکت های تبلیغاتی

شرکت های بازاریابی

4.8/5 - (5 امتیاز)

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان