نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گروه اقتصادی آراد

تبلیغات سبز چیست؟


مواردی که از نام آن پیداست، تبلیغات سبز، از جمله تبلیغاتی است که در آن برای تبلیغ محصول شما در محیط یا موقعیت های محیطی استفاده می شود. با افزایش نگرانی های زیست محیطی، شرکت ها فرصتی را می بینند تا از این نگرانی به نفع خود استفاده کنند. از این رو، تبلیغات سبز می آید.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که تبلیغات سبز نیاز به تخریب یا انجام کاری با محیط ندارد. بیشتر به جنبه های روانشناختی مشتری مربوط می شود که اگر محصولی از محیط زیست را بررسی کند، بهتر است.

حتی می‌توانیم شرکت‌هایی را ببینیم که تولید محصولات خود را با استفاده از تبلیغات سبز برای ایجاد تصویری مثبت در مقابل مشتریان و نشان دادن خود در یک نور و جبهه خوب میباشد. از این رو، بیشتر شبیه یک ترفند کاری است تا کاری که در واقع برای بهبود محیط زیست انجام می شود.

تبلیغات سبز به دو صورت قابل استفاده است

 • نشان دهید که محصول شما از منابع طبیعی تشکیل شده و گیاهی و سازگار با محیط زیست است. این کمک می کند تا محصول شما طبیعی و بهتر باشد.
 • نشان دهید که شما به عنوان یک شرکت نگران محیط زیست محیطی هستید و به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای آن جستجو می کنید. به این ترتیب، شرکت ها محصولاتی تولید می کنند که به محیط زیست کمک می کند یا پول یا منابع خود را در فعالیت های حفاظت از محیط زیست سرمایه گذاری می کنند.
تبلیغات سبز

بازاریابی سبز چیست؟


بازاریابی سبز به تمرین توسعه و تبلیغ محصولات بر اساس پایداری محیطی واقعی یا درک شده آنها اشاره دارد.

نمونه هایی از بازاریابی سبز شامل تبلیغات کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با فرآیند تولید محصول یا استفاده از مواد بازیافتی پس از مصرف برای بسته بندی محصول است. برخی از شرکت‌ها نیز ممکن است با اهدای بخشی از درآمد حاصل از فروش خود به طرح‌های زیست‌محیطی، مانند کاشت درخت، خود را به‌عنوان شرکت‌هایی آگاه به محیط‌زیست معرفی کنند.

زمانی که فعالیت های بازاریابی سبز یک شرکت با سرمایه گذاری های قابل توجه یا تغییرات عملیاتی اثبات نشود، ممکن است به دلیل تبلیغات نادرست یا گمراه کننده مورد انتقاد قرار گیرند. این عمل گاهی اوقات به عنوان شستشوی سبز نیز نامیده می شود.

خوراکی های کلیدی

 • بازاریابی سبز تلاش های یک شرکت تبلیغاتی برای تبلیغ پایداری زیست محیطی شیوه های تجاری خود را توصیف می کند.
 • ظهور جمعیت مصرف‌کننده‌ای که به طور فزاینده‌ای به عوامل محیطی و اجتماعی توجه می‌کنند، منجر به تبدیل شدن بازاریابی سبز به یکی از اجزای مهم روابط عمومی شرکت‌ها شده است.
 • یک انتقاد از شیوه های بازاریابی سبز این است که آنها تمایل دارند بهترین شرکت های تبلیغاتی را که می توانند هزینه های اضافی ناشی از این برنامه ها را جذب کنند، ترجیح دهند.

بهترین تبلیغات تبلیغاتی است که همگام با فکر مردم باشد.

شرکت تبلیغاتی

بازاریابی سبز چگونه کار می کند

بازاریابی سبز یکی از اجزای یک حرکت گسترده تر به سمت شیوه های تجاری آگاهانه از نظر اجتماعی و محیطی است. به طور فزاینده ای، مصرف کنندگان انتظار دارند که شرکت ها تعهد خود را به بهبود عملکرد خود در کنار معیارهای مختلف محیطی، اجتماعی و حاکمیتی نشان دهند. برای این منظور، بسیاری از شرکت‌ها بیانیه‌های تأثیر اجتماعی را به صورت مداوم توزیع می‌کنند، که در آن به‌طور دوره‌ای پیشرفت خود را به سمت این اهداف گزارش می‌دهند.

نمونه‌های معمولی از پیشرفت‌های مرتبط با شامل کاهش انتشار کربن در عملیات یک شرکت، حفظ استانداردهای بالای کار در داخل و سراسر زنجیره‌های تامین بین‌المللی و برنامه‌های بشردوستانه طراحی شده برای حمایت از جوامعی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند.

اگرچه بازاریابی سبز به طور خاص به ابتکارات زیست محیطی اشاره دارد، این تلاش ها به طور فزاینده ای در کنار سیاست های حاکمیت اجتماعی و شرکتی نیز ارائه می شوند.انگیزه های زیادی برای شرکت هایی وجود دارد که بازاریابی سبز را انتخاب می کنند. برای شروع، تعهد درک شده شرکت ها به دلایل محیطی یک عامل مهم و فزاینده است که بر عادات خرج کردن بسیاری از مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

برای مثال، نظرسنجی جهانی نیلسن در مورد مسئولیت شرکتی در سال 2014 ، نشان داد که تقریباً 55 درصد از مصرف‌کنندگان مایل به پذیرش قیمت‌های بالاتر از شرکت‌هایی هستند که به نظر می‌رسد تأثیر مثبت اجتماعی و زیست‌محیطی دارند که 10 درصد افزایش نسبت به بررسی قبلی در سال 2011 نشان می‌دهد. در مناطقی مانند آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، این نگرش حتی رایج تر بود و تقریباً 65 درصد از پاسخ دهندگان در سال 2014 مشترک بودند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

   لورم ایپسوم متن

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان