نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گروه اقتصادی آراد

راهنمای جامع برای اجاره تابلو تبلیغاتی در سال 1400 + PDF

اجاره تابلو تبلیغاتی در کسب و کارها تأثیر زیادی بر نحوه رفتار مصرف کننده دارد. به آخرین تابلو تبلیغاتی که این هفته دیده اید، فکر کنید. به احتمال زیاد، این طرح دارای طراحی چشم نوازی بود که باعث شد شما به آن نگاه کنید، و مهمتر از همه با وجود حواس پرتی بی شمار در جاده مانند اتومبیل های تندرو، عابران پیاده، باعث شد آن را به خاطر بسپارید. شما هر روز طراحی های جدید و جذاب تری را در این تابلوها مشاهده می نمایید. این حکایت از پیشرفت در صنعت تبلیغ دارد. تقریبا هر برندی که در گوشه ی ذهن شما قرار دارد، حتما بیلبورد آن را در خیابان ها، جاده ها و اتوبان ها دیده اید.

تابلو تبلیغاتی

در دنیای مدرنی که شکل گرفته رقابت شدیدی در میان کسب و کارها صورت گرفته تا هر کدام بتوانند در بین رقیب های خود حرف اول را بزنند. و در نتیجه محصولات و خدمات بیشتری را به بازار عرضه نمایند و از درآمد بیشتری برخوردار شوند. شرکت ها نیاز دارند تا خود را به مشتریان معرفی کنند تا در موقع نیاز از محصولات و خدمات آن ها مردم استفاده نمایند. و این اتفاق نمی افتد مگر با تبلیغات مکرر و با استراتژی صحیح.

با نصب یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ در مکان های پر رفت و آمد می توان بازدیدی بین 20 تا 50 هزار را در یک روز داشت. هدف از کسب و کار ها و صاحبان صنایع این است که با اجاره تابلو توسعه ی بزرگی در فروش خود داشته باشند.

بیلبورد تبلیغاتی
استرابورد

انواع تابلو تبلیغاتی چیست؟

حتما در مکان های مختلف اشکال مختلفی از تابلو های تبلیغاتی را مشاهده نموده اید. بعضی از آنها به صورت افقی و برخی به صورت عمودی و برخی دیگر مانند تلویزیون های بزرگ تبلیغات متحرک دارند. در این بخش به معرفی انواع تابلو تبلیغاتی می پردازیم.

بیلبورد

بیلبورد محلی است که در آن آگهی ها و اعلانات درج می شود. بیلبورد از شایع ترین شیوه های تبلیغ در سراسر دنیا است و از انواع تبلیغات بسیار بزرگ می باشد. برای نصب بیلبورد در شریان های اصلی و فرعی، میدان ها، بزرگراه ها و جاده ها نیاز به زیرساخت دارند.

نکات مربوط به طراحی تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی با توجه به اینکه بیشتر در مسیرها قرار می گیرد، نیاز دارد تا متناسب با موقعیت آن بازدهی بالاتری داشته باشد. در ادامه به برخی از نکاتی که در رابطه با طراحی تابلو تبلیغاتی وجود دارد می پردازیم.

آن را کوتاه و ساده کنید.

یک تابلو تبلیغاتی معمولی نباید حاوی مقدار زیادی متن باشد و باید بتواند اطلاعات شفافی در مورد تجارت و مجموعه محصولات یا خدمات شما ارائه دهد. برای شروع ، یک بیلبورد باید حداکثر شش کلمه داشته باشد تا بتواند کاملاً با مخاطبان بالقوه ارتباط برقرار کند. علاوه بر این ، فونت باید به اندازه ای بزرگ باشد که از فاصله دور قابل مشاهده باشد.

نکات مربوط به طراحی در بیلبورد

نمونه قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی

طرف قرارداد برای اجاره ی تابلو تبلیغاتی، شهرداری ها و شرکت های تبلیغاتی می باشد. اجاره ی تابلو مثل هر معامله ی دیگر نیاز به قرارداد دارد. در اینجا نمونه ای از قرارداد بیلبورد قابل دانلود می باشد. متن این قرارداد صرفا برای ارائه ی یک نمونه است و به این معنی نیست که این قرارداد در اجاره ی بیلبورد از هلدینگ آراد مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دانلود قرارداد اینجا را کلیک کنید.

افزایش سرمایه با بیلبورد های تبلیغاتی

برای اجاره تابلو تبلیغاتی چه مقدار سرمایه گذاری نیاز است؟

تابلو تبلیغاتی در میان انواع تبلیغات نیاز به سرمایه گذاری نسبتا بالایی دارد. نظر به اینکه سرمایه ی یک شرکت چه مقدار می باشد، پکیج های مختلفی برای اجاره بیلبورد وجود دارد. در لیست زیر قیمت های حدودی مربوط به هر کسب و کار را مشاهده می نمایید.

  • از 50 تا 100 میلیون : مناسب کسب و کارهای کوچک
  • از 100 تا 140 میلیون: مناسب کسب و کارهای متوسط
  • از 140تا 160 میلیون: مناسب کسب و کارهای بزرگ

هر مدیری نظر به بودجه ای که برای تبلیغات و اجاره تابلو در نظر گرفته است می تواند تبلیغات محیطی خود را اکران نماید.

قدرت تاثیر گذاری تابلو های تبلیغاتی

وقتی صحبت از تابلو تبلیغاتی می شود، مکان تبلیغات و میزان نمایش آن بسیار اهمیت پیدا میکند، بیلبورد های تبلیغاتی بسیار بزرگ و چشم نواز مردم را مجبور می کند به تابلو تبلیغاتی شما خیره شوند. این برخلاف تبلیغات دیجیتالی است، جایی که تبلیغ شما در کمتر از یک ثانیه تمام می شود.

یکی از دلایلی که تابلو های تبلیغاتی هنوز موثر هستند قدرت آنها در تاثیر گذاری و ترغیب مردم به خرید فوری است.  به عنوان مثال ، شما در حال رانندگی طولانی با خانواده خود هستید. حتی با یک کیسه پر از خوراکی و میوه ، دیدن یک بیلبورد با پیتزا یا منوی دل انگیز شما را وادار می کند که یک توقف کوتاه داشته باشید و غذا بخورید. این توقف برنامه ریزی نشده بود ، اما به دلیل بیلبوردی که به طرز استراتژیکی در نزدیکی یک رستوران پیتزا قرار گرفته است ، نمی توانید ترمز را فشار ندهید و غذا بخورید.

تابلو تبلیغاتی

چه شهرهایی در ایران بازدهی بالاتری برای اجاره تابلو تبلیغاتی دارد؟

آژانس های تبلیغاتی عموما مکان هایی را برای نصب تابلو تبلیغاتی استفاده می کنند که تراکم جمعیت و رفت و آمد بالایی داشته باشد. تابلوهای تبلیغاتی مثل بیلبورد تهران بالاترین بازدهی را دارد. از اتوبان های تهران در شبانه روز هزاران اتومبیل عبور می کنند. همچنین در شهرهایی که جاذبه های تفریحی دارند این بازدید رقم بالایی را به خود اختصاص می دهند. بیلبورد مازندران، بیلبورد اصفهان، بیلبورد مشهد و بیلبورد شیراز در رتبه های بعدی قرار دارند. راه اندازی کمپین های تبلیغات بیلبوردی یک عملیات تخصصی به حساب می آید و نیاز است تا با کارشناسان این حوزه مشاوره صورت بگیرد.

چرا استفاده از تابلو های تبلیغاتی تاثیر بالایی دارد؟

تابلوهای تبلیغاتی به دلیل حضور فیزیکی خود جایگاه منحصر به فردی را در چشم انداز تبلیغات به خود اختصاص داده اند. آنها مانند رادیو ، تلویزیون و تبلیغات اینترنتی زودگذر نیستند، بلکه در کنار جاده ایستاده اند و پیام آنها بر روی یک بوم غول پیکر نقش بسته است. در بیلبورد قدرتی وجود دارد که سایر ابزارهای تبلیغاتی نمی توانند آن را بازسازی کنند.

تبلیغات بیلبوردی یک راه حل جادویی برای هر نیاز بازاریابی نیست ، اما در صورت استفاده صحیح می تواند کارهایی را انجام دهد که هیچ روش دیگری نمی تواند. اگر یک پیام واضح و قابل اجرا دارید که می خواهید به مخاطبان منتقل کنید ، ممکن است یک بیلبورد تنها چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید.

استفاده از تابلوهای تبلیغاتی چه مزیت هایی دارد؟

تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در خیابان های شلوغ اطمینان می دهند که تماشاگران در دوره های ترافیک و توقف های یکنواخت مشغول هستند.

تبلیغات بیلبورد بیشتر شبیه ابزارهایی برای بمباران مداوم حواس با ضربه است. بنابراین ، در صورت نصب در یک مسیر شلوغ ، انتظار می رود که این نوع تبلیغات به ذهن کاربران نفوذ کند.

مهمتر از همه ، تابلوهای تبلیغاتی این توانایی را دارند که در مقایسه با سایر انواع تبلیغات به تعداد زیادی از مخاطبان برسند.

مکان یابی و جغرافیای تابلو های تبلیغاتی

یکی از مهمترین مواردی که هنگام تدوین استراتژی بازاریابی باید به آن توجه کنید ، مخاطبان هدف شما هستند. شما می خواهید مطمئن شوید که آیا پیام تبلیغاتی شما را افراد هدف دریافت می کنند یا خیر؟ اگر کسب و کار مربوط به مصالح ساختمانی دارید، با تبلیغ آن در مکان هایی که افراد هدف شما حضور ندارند هدر ندهید.

جنبه مکان تابلوهای تبلیغاتی نیز به شما امکان می دهد در مورد بودجه خود استراتژیک باشید. تابلوهای تبلیغاتی در مناطق روستایی تر نسبت به آنهایی که در مناطق پر رفت و آمد شهری هستند ، ارزان تر خواهد بود. با این حال ، شما هنوز هم می توانید با هزینه کمتری به مخاطبان نسبتاً زیادی دسترسی پیدا کنید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای جامع برای اجاره تابلو تبلیغاتی در سال 1400 + PDF»

  1. تابلوهای تبلیغاتی با توجه به بازدهی که دارند در شهر تهران در چه ماه های سال مناسب تر است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

      لورم ایپسوم متن

      لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان