گروه اقتصادی آراد

راهنمای گام به گام برای رسیدن به بهترین تبلیغات

بهترین تبلیغات چگونه شکل می‌گیرند؟ چه چیزی باعث می‌شود این آگهی‌ها جزو بهترین تبلیغات تمام دوران باشند؟ برخی تبلیغات به دلیل تأثیری که بر رشد برند داشتند، به عنوان مهم ترین استراتژی های تبلیغاتی نام برده می‌شوند. برای اینکه بدانید چه چیزی یک تبلیغ را عالی می کند، ابتدا باید بدانید که یک تبلیغ چگونه تعریف می شود.

تبلیغات پیام‌های نوشتاری یا تصویری هستند که به تبلیغ یک محصول، خدمات یا کمپین خاص اختصاص داده شده‌اند. کسب‌ و کارها می‌توانند برای پخش این پیام به صاحب کانال یا پلتفرمی که مخاطبان مشابهی را جذب می‌کنند، پول بپردازند. دو تا از بزرگ‌ترین چالش‌ها در بهترین تبلیغات، اندازه‌گیری ارزش تبلیغات و حصول اطمینان از طنین‌ اندازی آن با افراد مناسب است.

آراد هلدینگ

چگونه بهترین تبلیغات را برای کسب و کار خود ایجاد کنیم؟

همانطور که می توانید تصور کنید، انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارد. همه آنها در رسانه های مختلف و در کانال های مختلف اجرا می شوند و اهداف متفاوتی برای کسب و کار خود در ذهن دارند. مردم می توانند در هر جایی تبلیغ کنند و بهترین نوع تبلیغات امروزی ممکن است فردا بهترین نوع آن نباشد. امروزه هر شرکتی برای اطلاع رسانی به مشتریان، کسب ارزش بازار و کسب شهرت و نام در صنعت؛ نیاز به تبلیغ محصول خود دارد. هر کسب و کاری پول زیادی را برای تبلیغات محصولات خود صرف می کند. اما پولی که صرف بهترین تبلیغات می شود تنها زمانی به موفقیت منجر می شود که از بهترین تکنیک های تبلیغات برای محصول استفاده شود. در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی که باعث ایجاد بهترین تبلیغات می‌شوند را دریابید.

درخواست عاطفی در تبلیغات

این تکنیک تبلیغاتی با کمک دو عامل نیاز مصرف کنندگان و عامل ترس انجام می شود. متداول ترین درخواست های مورد نیاز عبارتند از:

 • نیاز به چیزی جدید
 • نیاز به پذیرش
 • نیاز به نادیده نگرفتن
 • نیاز به تغییر چیزهای قدیمی
 • نیاز به امنیت
 • نیاز به جذاب شدن و غیره باعث ایجاد بهترین تبلیغات می‌شوند.

رایج ترین درخواست های تحت ترس در تبلیغات عبارتند از:

 1. ترس از تصادف
 2. ترس از مرگ
 3. ترس از اجتناب شدن
 4. ترس از بیمار شدن
 5. ترس از پیر شدن و غیره، بهترین تبلیغات را می‌سازند.

تبلیغات ضمن برد و باخت

این نوع تکنیک شامل متقاعد کردن مشتریان برای پیوستن به گروه افرادی است که این محصول را خریداری کرده‌اند و در طرف برنده قرار می‌گیرند.

استفاده از حقایق و آمار در تبلیغات

در اینجا، تبلیغ‌ کنندگان از اعداد، اثبات‌ها و مثال‌ های واقعی استفاده می‌کنند تا نشان دهند محصولشان چقدر خوب کار می‌کند. برای مردم شنیدن آمار و دیدن اسناد مربوط به محصول، باور پذیر تر از تعریف و تمجیدهای همیشگی است.

تبلیغات ناتمام !!!

تبلیغ‌کنندگان در اینجا فقط با کلمات بازی می‌کنند و می‌گویند که محصولشان بهتر کار می‌کند. اما پاسخ نمی‌دهند که چقدر بیشتر از رقیب. همین خساست در ارائه اطلاعات مربوط به محصول باعث کاهش اعتماد مخاطبان به محصول می‌شود.

کلمات راسو در تبلیغات

در این تکنیک، تبلیغ‌ کنندگان نمی‌گویند که از بقیه بهترین هستند، اما انکار هم نمی‌کنند. در این تکنیک تبلیغاتی اعتماد سازی بیشتری صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال: (محلول ریزش مو سانسیلک، ریزش مو را کاهش می دهد.) در تبلیغ گفته نمی‌شود که این محصول ریزش مو را متوقف می کند.

مجری تبلیغاتی

تاییدیه های تبلیغاتی

تبلیغ کنندگان از افراد مشهور برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنند. افراد مشهور یا ستاره با بیان تجربیات خود از محصول، آن را تایید می کنند. هنرمندان و سلبریتی های زیادی به برند های مختلفی در آگهی های تبلیغاتی کمک می‌کنند.

تکمیل کننده مشتریان

در اینجا، تبلیغ‌ کنندگان از خطوط پانچ استفاده می‌کنند. این خطوط تبلیغاتی مکمل مصرف‌ کنندگانی است که محصولاتشان را خریداری می‌کنند. به عنوان مثال، برند رولون می‌گوید: «چون ارزشش را داری»!!!

خانواده ایده آل و بچه های ایده آل

مجریان تبلیغاتی که از این تکنیک استفاده می‌کنند؛ نشان می‌دهند که خانواده‌ها یا بچه‌هایی که از محصول آن‌ها استفاده می‌کنند، خانواده خوش شانسی هستند. در این دسته از تبلیغات، خانواده دارای خانه ای مرتب و مبله، بچه های خوش اخلاق و شیرینی است. به عنوان مثال. یک تبلیغ صابون دتول به همه افراد خانواده نشان می دهد که از آن صابون استفاده می کنند. بنابراین همیشه در برابر میکروب ها محافظت می شود! آنها در مقایسه با سایر افرادی که از این صابون استفاده نمی کنند، از یک خط رنگی فلورسنت استفاده می‌کنند که کل بدن هر یک از اعضای خانواده را می پوشاند.

تبلیغات وطن پرستانه و ناسیونالیسم

این تبلیغات نشان می دهد که چگونه می توان از کشور خود در زمانی که از محصول یا خدمات آن استفاده می کنید حمایت کرد. برخی از محصولات در آگهی خود مدعی می‌شوند که اگر یکی از این محصولات را بخرید به کودکی دیگر کمک می کنید تا به مدرسه برود. یا تبلیغ (یاشاسین آذربایجان) که به حمایت از تولید ملی اشاره دارد.

زیر سوال بردن مشتریان در تبلیغ

تبلیغ‌کنندگانی که از این تکنیک استفاده می‌کنند از مصرف‌ کنندگان سؤال می‌پرسند تا برای محصولات خود پاسخی دریافت کنند. سوالاتی که جواب مشخص دارند و به برند آنها اشاره می‌کنند. به عبارتی از آرایه استفهام انکاری در جملات خود استفاده می‌کنند تا مشتریان، خود به خود شما را به عنوان مرجع این حوزه قبول کنند.

استفاده از رشوه در تبلیغات

این تکنیک برای رشوه دادن به مشتریان یا دریافت اشانتیون استفاده می شود. اگر آنها محصول را با استفاده از خطوطی مانند “یک پیراهن بخرید و یکی را رایگان دریافت کنید” یا “به مدت دو سال عضو باشگاه باشید و 20٪ تخفیف در تمام خدمات دریافت کنید.” به فروش برسانند، از تکنیک رشوه استفاده کرده‌اند.

تبلیغات جایگزین

این تکنیک معمولاً توسط شرکت هایی استفاده می شود که نمی توانند محصولات خود را مستقیماً تبلیغ کنند. تبلیغ‌ کنندگان از تبلیغات غیرمستقیم برای تبلیغ محصول خود استفاده می‌کنند، تا مشتریان از محصول واقعی مطلع شوند.

این موارد تکنیک های اصلی هستند که توسط تبلیغ کنندگان برای تبلیغ محصول استفاده می‌شوند. تکنیک های مختلفی برای تبلیغات محیطی استفاده می شود. مانند بیلبوردهای تبلیغاتی که یک تابلو تبلیغاتی در مکان های پرتردد قرار می گیرد.

ویژگی های موثرترین و بهترین تبلیغات

تبلیغات موثر به مشتریان بالقوه پتانسیل خرید میدهد و آنها را از محصولات یا خدمات شما آگاه می کند. در حالت ایده آل، تبلیغات شما باید توجه مشتریان احتمالی را به خود جلب کرده و آنها را به استفاده از محصول شما ترغیب کند. یا حتی به مشتری بلقوه تبدیل کند. نکته قابل توجه این است که همه تبلیغات شما باید واضح باشد و به طور مداوم شعار تبلیغاتی منحصر به فرد کسب و کار شما را منعکس کند. تبلیغات ارتباطی است که برای اطلاع رسانی، آموزش، متقاعد کردن و یادآوری محصول یا کسب و کار شما به مردم انجام می شود. برای ایجاد بهترین تبلیغات باید با سایر ابزارهای بازاریابی و عناصر تجاری تان هماهنگ باشید. تبلیغات باید مزاحم باشد!!! یعنی باید باعث این شود که شما آنقدر روزنامه را سر نزنید یا به روزتان فکر نکنید تا آگهی را بخوانید یا بشنوید. همچنین تبلیغات باید معتبر، منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد تا بتواند کارساز بوده و به شما کمک کند.

بهترین تبلیغات، مانند همه پشتیبانی های بازاریابی موثر، باید بر اساس یک استراتژی موقعیت یابی محکم ساخته شود. در نهایت، برای هر کمپین تبلیغاتی، باید پول کافی برای ارائه یک برنامه رسانه ای جهت فراوانی تبلیغ (مهم ترین عنصر برای در ذهن ماندن تبلیغات) خرج شود.

تبلیغات دهان به دهان یا همان ویروسی تا زمانی وجود داشته است که بشر با کالاها و خدمات ارتباط برقرار کرده است. تبلیغات دهان به دهان موثرترین شکل در نظر گرفته می شود. دارای ویژگی های مطلوب از اعتبار قوی، سطح بالای توجه مخاطب، و استقبال دوستانه مخاطبان است.

هلدینگ تبلیغاتی

این نوع تبلیغ شامل گفتگوی پایان باز با پرسش و پاسخ در مورد محصول، انگیزه های روانی برای خرید، به یاد ماندنی، کارایی و فراوانی است. تبلیغات دهان به دهان اطلاعات محصول را به بسیاری از خریداران بالقوه دیگر منتقل می کند. حتی ممکن است شامل نمایش های آزمایشی تبلیغاتی و نمونه گیری رایگان باشد! با هزینه کم یا بدون هزینه برای کسب و کار. در صورت امکان، یک کسب و کار کوچک باید یک برنامه تبلیغاتی ایجاد کند که منجر به تبلیغات دهان به دهان شود. این بهترین تبلیغ ممکن برای کسب و کارهایی هستند که در نقطه شروع قرار دارند. اما نکته اینجاست که مشتریان با رضایت کامل، می‌توانند بهترین تبلیغات شما باشند.

بهترین تبلیغات
بهترین تبلیغات، به یاد ماندنی تر اند.

دستورالعمل هایی برای بهترین کمپین های تبلیغاتی

مطمئن شوید که تبلیغات شما “بر اساس استراتژی” با موقعیت کسب و کار شما است. یک استراتژی موقعیت یابی خوب، شناسایی مخاطبان هدف صحیح برای تبلیغات شما را به همراه فهرستی از ویژگی ها و مزایای معنادار آن تضمین می کند. می‌تواند دلایلی برای برتری و منحصر به فرد بودن محصول به همراه «شخصیت» تبلیغاتی ارائه دهد. با رعایت این نکات قادر هستید موفق ترین کمپین تبلیغاتی تان را اجرا کنید.

در تبلیغات یک پیام ساده و تک ارسال کنید

مردم در به خاطر سپردن نام یک نفر مشکل دارند، چه رسد به یک پیام تبلیغاتی پیچیده! برای تبلیغات چاپی، هر چه عنوان ساده تر باشد، بهتر است. هر عنصر تبلیغاتی دیگر، باید از پیام تیتر پشتیبانی کند. خواه آن پیام «قیمت»، «انتخاب»، «کیفیت» یا هر مفهوم ساده دیگری باشد.

برای تبلیغات استایلی دوست داشتنی انتخاب کنید

تبلیغات دارای شخصیت و سبک هستند. Pillsbury Doughboy تبدیل به یک نماد محبوب شده اند. اما “میمون های اسفنجی” Quiznos تقریباً برند را غرق کردند. یک سبک و شخصیت دوست داشتنی پیدا کنید و حداقل یک سال یا بیشتر از تبلیغات با آن بمانید. تغییر سبک تبلیغات و شخصیت اغلب باعث سردرگمی خریداران بالقوه می شود. همچنین با خاطره‌ انگیز بودن مبارزه می‌کند!

سعی کنید در تبلیغات معتبر باشید

معتبر باشید اگر می گویید کیفیت یا ارزش شما “بهترین” است اما واضح است که اینطور نیست. تبلیغات تنها نابودی شما را تسریع می کند، نه افزایش بهبودی کسب و کار شما! همچنین باید از شناسایی و تحقیر رقیب خودداری کنید. این به طور بالقوه گیج کننده است و باعث حواس پرتی می‌شود. همچنین ممکن است با وفاداری بیشتر خریداران به محصولات رقیب، ضرر بیشتری متحمل شوید.

در تبلیغات فروش را بخواهید

از خریداران دعوت کنید تا به فروشگاه شما بیایند. برای اطلاعات بیشتر و سفارش در آگهی تماس بگیرند. اطلاعاتی را که به راحتی قابل مشاهده است در آگهی برای مشتریان احتمالی برای خرید ارائه دهید. مثل: مکان، شماره تلفن، ساعت کاری فروشگاه، کارت های شارژ شده پذیرفته شده، ساعت کاری فروشگاه، کارت شارژ ها و غیره.

از رقابتی بودن تبلیغ مطمئن شوید

مشقت را بنویس. تبلیغات رقابتی را در رسانه هایی که قصد دارید در آن تبلیغ کنید، بررسی کنید. مطمئن شوید که تبلیغ شما از تبلیغات رقابتی متمایز و بهتر است. می‌توانید از قضاوت شخصی، قرار گرفتن در معرض آزمون آگهی برای گروه کوچکی از خریداران هدف (یعنی تحقیقات کیفی)، یا روش‌های آزمایش کمی گران‌تر و پیچیده استفاده کنید. فاکتور های مهم هنگام مقایسه تبلیغ شما با تبلیغات رقبا شامل موارد زیر است.

 1. منحصر به فرد بودن
 2. به یاد ماندنی بودن تبلیغات
 3. اعتبار شما در تبلیغ
 4. انگیزه خرید

حرفه ایی بودن تبلیغات

مطمئن شوید که تبلیغ حرفه ای به نظر می رسد. اگر زمان و استعداد دارید، نرم افزارهای گرافیک کامپیوتری و انتشارات رومیزی می توانند قالب هایی با ظاهر حرفه ای برای ایجاد تبلیغات چاپی زیبا ارائه دهند. استخدام کپی رایتر، کارشناس هنری و گرافیکی از آژانس‌ تبلیغات محیطی یا استودیوهای هنری که دارای متخصصان مجرب هستند، با نرم‌ افزارهای رایانه‌ ای گران‌ قیمت و خلاقانه داخلی را در نظر داشته باشید. آنها ممکن است در دراز مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند و نتایج بهتری به همراه داشته باشند! در تبلیغات الکترونیکی (به عنوان مثال، تلویزیون، رادیو، اینترنت) و تبلیغات محیطی است برای نوشتن، تولید و خرید با هزینه یا درصدی از دلارهای رسانه ای (یعنی به طور کلی 15 درصد از هزینه ناخالص رسانه) به متخصصان واگذار می‌شود. راستگو باشید هر کانون تبلیغاتی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که پیام شما را اخلاقی و واقعی منتشر می‌کند. قوانین سختگیرانه ای در مورد اعمال فریبنده و تبلیغات نادرست وجود دارد.

از تبلیغات کم و بدون هزینه نهایت استفاده را ببرید

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در راه تبلیغات، انجام دهید که هزینه کم یا هیچ هزینه ای ندارد. زمانی به اندازه‌ای موفق می‌شوید که بتوانید تکنیک‌های تبلیغاتی پیچیده‌ تری را اجرا کنید. راه‌ هایی وجود دارد که می‌توانید تا حدودی میزان تأثیر گذاری این روش‌ ها را در رشد کسب‌ و کار تان اندازه‌ گیری کنید. مثل همیشه، نگرانی اصلی این است که تبلیغات آنچه را که در نظر دارد انجام دهد. یعنی باعث شود افراد بیشتری از کسب و کار شما خرید کنند.

تجارت ارجاع را پرورش دهید

بهترین تبلیغات نیازی به هزینه گزاف ندارد. مشروط بر اینکه پول خود را عاقلانه خرج کنید! همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تبلیغات دهان به دهان نه تنها قدیمی ترین شکل تبلیغات است، بلکه همچنان یکی از مؤثرترین آنها است.

برای کمک به تشویق تبلیغات دهان به دهان، به طور مداوم درخواست ارجاع دهید. بسته به ماهیت کسب‌ و کار تان، برقراری ارتباط با مشتریان تان می‌تواند به ایجاد ارجاعات با حفظ برند شما کمک کند. بسیاری از مشاغل خدمات شخصی، مانند حسابداران و مشاوران املاک، کارت تولد و تعطیلات را برای مشتریان خود ارسال می کنند. سایر مشاغل، مانند آرایشگاه ها، به مشتریانی که باعث بیشتر شدن مشتریانشان می‌شوند، خدماتی خاص ارائه می دهند. مثل تخفیف یا کارت هدیه!

بهترین تبلیغات از نظر ظاهر و پیام یکسان هستند. این بدان معنی است که شما باید یک لوگوی ساده ایجاد کنید و از آن بر روی تمام مواد چاپی برای شناسایی شرکت خود استفاده کنید. مواد چاپی شامل مواردی مانند کارت ویزیت، سربرگ، بروشور، گواهی هدیه است. لوگوی شما نیز باید در وب سایت شما ظاهر شود.

شرکت تبلیغاتی آراد
بهترین تبلیغ
نکات مهم برای ساختن بهترین تبلیغات

در تبلیغات از کارت ویزیت خود استفاده کنید

کارت ویزیت های جذاب و آموزنده ای را چاپ کنید که شامل لوگوی شما می شود و آنها را به طور مداوم در همه جا پخش کنید! اگر برای کسب و کار شما مناسب است، از کارت خود به عنوان گواهی تخفیف یا مشوق دیگران استفاده کنید. گزینه دیگر این است که چند کارت را روی یک پشتی مغناطیسی چاپ کنید تا بتوان آن را روی یخچال مشتری خود قرار دهید.

چند گواهی هدیه چاپ کنید اینها به مشتریان شما اجازه می دهد تا شما را با مشتریان جدید معرفی کنند. از آنجایی که شما برای محصول یا خدمات از قبل دستمزد دریافت می کنید، اینها برای جریان نقدی مناسب هستند.

بهترین مجری تبلیغات

بروشورهای تبلیغاتی می توانند باعث جذب مشتری شوند

بروشورهای تبلیغاتی به شما این امکان را می دهند که جزئیات جذابی در مورد محصول یا خدمات خود ارائه دهید. نرم افزار قالب به شما امکان می دهد از رایانه خود برای تولید بروشورهای درجه یک با حداقل هزینه استفاده کنید. به علاوه، بسیاری از تامین‌ کنندگان، مانند Paper Direct، قالب‌هایی را ارائه می‌کنند که فورا دانلود می‌شوند. هنگام طراحی بروشور خود روی ساده بودن و در عین حال چشم نواز کردن آن تمرکز کنید. تیتر تبلیغاتی خود را برجسته کنید. از گرافیک استفاده کنید تا جایی که می توانید اطلاعات با کیفیتی را در این قطعه هویتی به مشتری خود بدهید. بروشور تبلیغاتی را به روز نگه دارید و در صورت امکان آن را شخصی سازی کنید. (با نوشتن در حاشیه یا خط کشیدن زیر مواردی که ممکن است به یک مشتری احتمالی خاص علاقه مند باشد).

آگهی‌های تبلیغاتی، رویای کار آفرینان صرفه‌ جو هستند

شما می توانید آگهی های تبلیغاتی را با هزینه بسیار کم در رایانه خود ایجاد کنید. یا چاپخانه محلی شما می تواند آنها را برای شما انجام دهد. می‌توانید به هر میزان که دوست دارید، از چاپگر رنگی یا کاغذ رنگی قدیمی استفاده کنید. آنها را پر از اطلاعات بسته بندی کنید و در هر تابلوی اعلاناتی که به شما فضا می‌دهد پست کنید، بدهید. توزیع آسان به صورت عمده، این جلب‌ کننده‌ های دستی را می‌توان به‌ عنوان کیسه‌ پرکننده یا نوشته شده در صورتحساب‌ ها یا حتی هنگام ارسال پرداخت‌ها به مشتریان خود استفاده کرد.

در واقع، هیچ چیزی از کسب و کار خود بدون درج یک قطعه فروش کوچک پست نکنید. می‌توانید در آن تمبر پستی از مزیت قلک استفاده کنید. قرار دادن دسته‌های بروشور در لابی‌های ساختمان و قرار دادن آن‌ها در زیر برف پاک‌کن‌ها اغلب انجام می‌شود. اما اگر از این روش‌های توزیع استفاده می‌کنید، باید مایل باشید که برخی از افراد را از خود دور کنید.

شرکت بازاریابی
4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

دریافت لیست رسانه ها

جهت دریافت رسانه های آراد، استان خود را انتخاب کنید.

لیست تابلو های سراسر کشور

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان