نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گروه اقتصادی آراد

تاثیر بسته بندی بر تبلیغات

 • نقش بسته بندی در فروش


بسته بندی  نمایان‌گر محصول درون خود است.  بنابراین شرکت‌ها تحقیقات گسترده ای را برای انتخاب طرح، رنگ و متن مناسب برای بسته‌بندی ها  انجام می‌دهند تا بیشترین جذابیت ممکن را برای مخاطب ایجاد کنند. ممکن است بسیاری از تولید کنندگان تصور کنند که محصول و عملکرد آن مهمتر از شکل ظاهری بسته‌بندی است، اما در حقیقت اینگونه نیست و بسته‌بندی در موفقیت و عدم موفقیت فروش نقش مهمی را ایفا  می‌کند.

 • خلاقیت، آهنربای جذب مشتری با بسته بندی


بسته بندی‌های خلاقانه و با ایده های خاص، یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر فروش محصول است. بر اساس آزمایشی که فروشگاه‌های زنجیره‌ای macys  در امریکا برگزار کردند، محصول با کیفیت یکسان، در دو مدل بسته بندی کنار هم در یک قفسه چیده شد. یکی از بسته بندی ها کاملا ساده و با رنگ تیره و دیگری به شکل طرحدار مرتبط با محصول ارائه شد. پس از یک هفته نتایج به دست آمده، همه را شگفت زده کرد: علی‌غم قیمت بالاتر و وزن کمتر، پکیج با طراحی خاص تا 65% فروش بیشتری داشت و این نشان دهنده اهمیت بالای جلوه‌ی بصری بسته بندی در فروش است.

 • بسته بندی در مشاغل تولیدی


بسته بندی، مبحث کلیدی در طراحی تبلیغاتی برای مشاغل تولیدی محسوب می‌شود و در تصمیم خرید بسیار تاثیر گذار است. بسته بندی خوب و شکیل علاوه بر ایمن سازی و نظم ظاهری، یک تاثیر روانشناسی ذهنی روی خریدار دارد، از این رو انتخاب طرح، رنگ و متن مناسب با محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از رنگ‌هایی مانند قرمز، بنفش و… جلب توجه بیشتر مخاطب را به همراه خواهد داشت و در نتیجه احتمال فروش را بالا می‌برند.

اهمیت بسته بندی محصول در تبلیغات
 • بازخورد استفاده از لوگو در بسته بندی


بر اساس تحقیقات انجام شده، مخاطبین بر این باورند که بین لوگوی تجاری یک شرکت و طرح بسته بندی ارتباط خاصی وجود دارد. به عنوان مثال: محصولات الکترونیکی غالبا در بسته‌بندی های شکیل و با محوریت لوگوی برند ارائه می‌گردد. استفاده از لوگو در بسته بندی باعث ایجاد ارتباط چشمی مکرر شده و در نتیجه نقش بستن آن در ذهن مخاطب را به همراه خواهد داشت.

 • بسته بندی های سازگار با محیط زیست


تاثیر بسته بندی بر تبلیغات​

استفاده از بسته‌ بندی‌های سازگار با محیط زیست، نشانگر اهمیت ویژه محیط زیست برای صاحبان برند است. امروزه با توجه به افزایش آگاهی مخاطبان و جلب نظر عموم مردم به اینگونه موضوعات، بسته‌ بندی‌ سازگار با محیط زیست برای مشتریان نکته‌ای حائز اهمیت است. استفاده از مواد قابل بازیافت و قابل تجزیه در بسته بندی، حس خوب مشتری به آن محصول و برند را به همراه خواهد داشت.

4.9/5 - (24 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

   لورم ایپسوم متن

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان