[suncode_ir_iranmap_pro map_id=”1″ width=”700″ height=”700″]

. ارائه آگهی محصولات و خدمات با انواع رسانه ها


همانطور که گفتیم، تبلیغات ارائه آگهی محصولات و خدمات یک شرکت از طریق انواع رسانه های تبلیغات برای افزایش فروش سازمان است. درواقع تبلیغات با افزایش آگاهی از برند، بر روی نیاز مشتری به جهت خرید محصول تمرکز می کند.در سطح جهانی ، تبلیغات به بخشی اساسی در دنیای شرکت ها تبدیل شده است و بنابراین، شرکت ها بخش عظیمی از درآمد خود را به بودجه تبلیغاتی اختصاص می دهند.در ادامه تعدادی انواع رسانه های تبلیغاتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی نوعی تبلیغات است که از ابتدای تولد این صنعت  به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفته و  با اختراع ماشین چاپ توجه بسیاری به این روش جلب شد. این تبلیغات در روزنامه ها یا مجلات منتشر شده  و گاهی اوقات به عنوان بروشور یا تراکت های تبلیغاتی – به طور کلی هر آنچه که بدین صورت برای مخاطبان جلب توجه می کند- در حوزه تبلیغات چاپی قرار دارد.

تبلیغات چاپی با هدف قرار دادن قشر خاصی از جامعه که به  روزنامه و یا دیگر نشریات تمایل دارند، برندینگ یک محصول را انجام می دهد. در این حالت تصمیم برای خرید محصول ممکن است آنی نباشد، اما تبلیغ در ضمیر ناخودآگاه مخاطب  جای گرفته و مرتبه دیگر که مخاطب محصول را در بازار مشاهده کنند ، وسوسه خرید  به سراغش خواهد آمد.

بازخورد  تبلیغات چاپی فقط در صورت دیده شدن توسط مردم، نمایان می‌شود. محتوای تبلیغات چاپی باید بگونه ای باشد که  توجه مشتری بالقوه که در حال برگ زدن روزنامه یا نشریه است، جلب کند.

2. تبلیغات محیطی، رسانه برتر

تبلیغات محیطی ( به انگلیسی : out-of-home Advertising ) از قدیمی ترین روش های تبلیغات بوده و قدمت استفاده از آن به ماقبل تاریخ میرسد. زمانی که در مکانی خارج از نقطه خرید مشتری ( به انگلیسی : Point Of Purchas ) تبلیغات خود را به مردم ارائه می دهیم درواقع در حال استفاده از تبلیغات محیطی هستیم.

  • قدمت تبلیغات محیطی

از جمله روش های استفاده از این رسانه در گذشته می توان به نشانه ها و تبلیغ روی دیوار اشاره کرد. در طی حفاری های انجام شد در سایت های شهر پمپی ایتالیا “شهر سوخته” مدارکی دال بر وجود تابلوهایی بر روی دیوار جنب درب وردی مغازه به عنوان راهنما کشف شده است. این شاخه از انواع رسانه های تبلیغات امروزه خود به عنوان علمی مستقل مورد توجه قرار گرفته و خود دارای زیر شاخه های متنوع با کاربرد های متفاوت است.

  • بیلبورد، رسانه‌ی مادر

هر روش تبلیغاتی دارای ساختار منحصر به فرد، با یک رسانه به عنوان بدنه اصلی و دیگر رسانه ها در نقش تکمیل کننده است. به عنوان مثال بدنه اصلی ساختار تبلیغات محیطی از بیلبورد ها، تبلیغات روی عرشه پل های عابر پیاده و یا روگذر-زیرگذرهای شهری و بین شهری ساخته شده و باقی عناصر مانند استرابرد و… تکمیل کننده این رسانه های مادر هستند. انتخاب استفاده از رسانه مادر به تنهایی و یا با دیگر عناصر، وابسته به بودجه تبلیغاتی شما بوده و باید با در نظر گرفتن هدف تبلیغاتی (معرفی، ترغیب، یادآوری و…)به اضافه نمودن چاشنی های رسانه ای به بدنه اصلی تبلیغات خود اقدام کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان