راهکارهای افزایش بازدهی چندبرابری تبلیغات با بودجه یکسان

  •  افزایش بازدهی چند برابری تبلیغات


بسیاری از مشاغل برای افزایش فروش و جذب مشتری به تبلیغات متکی هستند، اما تبلیغات و بخصوص حضور مداوم صاحبین مشاغل در این عرصه بویژه در اقتصاد کم رونق امروز ممکن است طاقت فرسا باشد .

هزینه های تبلیغات محیطی برای بسیاری از مشاغل یک قرص تلخ است که باید بلعیده شود .

در این مقاله نکاتی مطرح میشود که ضمن حفظ اثر بخشی تبلیغات محیطی هزینه های آن را نیز کاهش دهیم . تبلیغات تنها ابزاری است که محصولات یا خدمات کسب و کار شما را در معرض دید مشتریان قرار می‌دهد و شما را از دیگر رقبای خود متمایز میکند. اگرچه تبلیغات در یک فضای تجاری چالش برانگیز شما را به عنوان یک بازیگر قدرتمند در بازار معرفی میکند، با این وجود اکثر صاحبین مشاغل به دنبال راهکارهایی برای مهار هزینه های تبلیغات هستند.

  • یک برنامه تبلیغاتی متمرکز ایجاد کنیم :


در ابتدا توصیه می‌کنیم در مقابل وسوسه های فروشنده های هررسانه ای که به شما معرفی می‌شود مقاومت کنید . امروزه تبلیغات بدون بازخورد در سبد محصولات پیشنهادی دیده می‌شود. یک برنامه تبلیغاتی تهیه کنید که اهداف تجاری شما را منعکس کند و رویدادهای خاص سالانه را در برگیرد. فروش محصول هدف این برنامه تبلیغاتی می‌باشد. برای این برنامه بودجه مشخص کرده و در طول سال به اهداف مالی خود پایبند باشید. یک مشاور و شرکت تبلیغاتی می‌تواند در این مسیر راهنمای شما باشد تا مسیر را به درستی و راحتی طی کنید.

  • در درجه اول با یک طراح گرافیک حرفه ای کار کنید :


طراح گرافیک حرفه ای انتخاب کنید که توانایی به تصویر کشیدن ایده های شما را به راحتی در تبلیغات خلاقانه داشته باشد. اطلاعات مربوط به محصول خود را در اختیار طراح خود قرار دهید. وی می‌تواند الگوی تبلیغاتی خاص شما را تولید کند و طرحی منحصر به فرد برای شما به وجود آورد تا از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کند.

  • برای فرصت تبلیغاتی هدفمند برنامه ریزی کنید :


ممکن است هزینه بالای تبلیغات در مرکز شهر بودجه تبلیغاتی ما را بدون بازخورد مصرف کند. تبلیغات کالای لوکس در مناطق لوکس پسند شهر نتیجه بخش است. به‌همین دلیل است که مسیر فرودگاه های بین المللی، مورد توجه برند های معتبر هستند. تبلیغات هدفمند مهمترین رکن کاهش هزینه های تبلیغات می‌باشد. اگر تولید کننده هواساز های صنعتی هستیم در مسیر تردد صاحبین صنایع تبلیغ کنیم.

  • فرکانس تبلیغات خود را کاهش دهید :


دو کلمه reach و ferequency را در تبلیغات به‌صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهیم. ریچ به تعداد افرادی که آگهی شما را میبینند گفته می‌شود و منظور از فرکانس تعداد دفعاتی است که آن افراد تبلیغ را دیده اند.

تجربه نشان می دهد که اگر برای سه ماه در نقطه ای از شهر اکران دارید وقت تغییر است. اگر از محتوای سریالی تبلیغات استفاده نمی‌کنید باید با استفاده از بیلبوردهای جدید در نقاط دیگر شهر ریچ را افزایش دهید. البته خاطر نشان میکنیم این جابه‌جایی برای تبلیغات سریالی بعد از سه ماه نیاز به بازگشت بر روی بیلبورد اول را دارد و تشکیل چرخه  تبلیغات سریالی الزامی است. با این حال سقف فرکانس قابل کنترل است. تکرار تبلیغات ثابت بدون تغییر طرح و ایده بعد از سه ماه حتی ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد. در تبلیغات سریالی بودجه فاکتور اصلی نیست همزمان با بالا رفتن فرکانس، ریچ به حداکثر رسیده و تکرار و خستگی تبلیغاتی نیز نخواهیم داشت. به عنوان مثال با یک بودجه ثابت می‌توان به جای 4 نقطه استراتژیک تبلیغاتی در مدت 12 ماه، در مدت 6 ماه در 8 بیلبورد تبلیغاتی اکران داشته باشیم و به‌ این صورت می‌توان با هزینه یکسان، تعداد ریچ دوبرابر و فرکانس نصف گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

د

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان