نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

عوامل موثر در انتخاب رسانه ی تبلیغاتی

  • ماهیت محصول یا خدمات و اعتبار رسانه وابسته به انتخاب رسانه ی تبلیغاتی


زمانی که محصول یا خدمت جدید برای ارائه داشته و قصد انجام تبلیغات محیطی دارید یکی از مهمترین مسائل انتخاب نوع رسانه تبلیغاتی است. هر رسانه ی تبلیغاتی مزایای مختلفی دارد، اما کدام رسانه جهت انجام تبلیغات محصول شما مناسب است؟

انتخاب رسانه مناسب تبلیغاتی برای هر برند به عوامل متعددی از جمله اهداف مجموعه، ماهیت محصول یا خدمات و اعتبار رسانه وابسته است.

 در این مقاله به بررسی تعدادی از عوامل مهم در انتخاب رسانه تبلیغاتی و اینکه چگونگه آژانس تبلیغاتی ما می تواند به شما کمک کند، می‌پردازیم…

رسانه تبلیغاتی
انتخاب رسانه های تبلیغاتی

1. اهداف شرکت


اولین و مهمترین مسئله در هنگام انتخاب رسانه، اهداف عمومی و تبلیغاتی شرکت است. هدف های تبلیغاتی ممکن است عناوینی از جمله آگاه سازی ، یادآوری ، ترغیب ، ایجاد اعتبار یا افزایش فروش و سود و… باشد. رسانه های مختلف ممکن است ظرفیت متفاوتی برای تحقق این اهداف داشته باشند، از این رو استفاده از مشاوره تبلیغاتی می تواند تاثیر مستقیمی بر انتخاب رسانه و در نهایت بازخورد تبلیغات داشته باشد.

  • 2. ماهیت محصول


موضوعاتی مانند نیاز روزمره مخاطب به محصول و یاخدمت می تواند ارزش افزوده ای برای تبلیغات داشته و اثر تبلیغات را افزایش دهد. درواقع ماهیت ذاتی محصول از جمله عوامل تعیین کننده ی موثر‌ترین رسانه تبلیغاتی است. اگر محصول به نمایش نیاز داشته باشد، تبلیغات محیطی (بیلبورد) بهترین عملکرد را خواهد داشت. قبل از انتخاب پلت فرم خود نوع محصول را در نظر بگیرید.

انتخاب رسانه های تبلیغاتی
  • 3. بازار بالقوه


هدف از تدوین هر کمپین تبلیغاتی انتقال موثر و مقرون به صرفه ی پیام تبلیغاتی به مخاطبین است. جهت تحقق این مسئله نیاز به شناسایی بازار بالقوه محصول همراه با ریز اطلاعاتی جمعیت شناختی از قبیل تعداد مشتری، منطقه جغرافیایی، الگوی درآمد، بازه سنی، علایق، جنسیت و… است. اگر هدف دستیابی به جامعه مدیران و انبوه سازان بوده که درواقع زمانی برای استفاده از مجلات و رادیو وتلوزیون ندارند، تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر در نقاط استراتژیکی رفت و آمد آنان می‌تواند بهترین بازخورد را برای محصول داشته باشد.

  • 4. موقعیت و مدت زمان اکران


موقعیت مکانی به ویژه در مورد رسانه های محیطی بسیار مهم است. تلویزیون و تبلیغات دیجیتال نتوانسته اند میزان اعتباری که رسانه های محیطی دارند، را ثابت کنند. سیستم اکران رسانه های محیطی تأثیر و نفوذ سنگین تری نسبت به سایر رسانه ها بر مخاطبین دارند. مردم بیشتر از تبلیغاتی که در تلویزیون یا اینترنت نشان داده می‌شود، به تبلیغاتی که در رسانه های محیطی قرار می گیرد، اعتماد می کنند.

5. هزینه متوسط


بودجه برای سرمایه گذاری تبلیغاتی فاکتور مهمی است، که باید هنگام انتخاب رسانه خود در نظر بگیرید. برای انجام تبلیغات در رسانه ای مانند تلوزیون بودجه ی به مراتب بالاتری نسبت به دیگر رسانه ها نیاز خواهید داشت . این در حالی است که تبلیغات در رسانه های محیطی با توجه به بازخورد های بسیار بالای تبلیغاتی، مقرون به صرفه است. تبلیغات بر روی بیلبورد هایی که در مسیر های ترانزیتی کشوری قرار دارند به دلیل تردد بیشتر مخاطبین و پوشش گسترده جامعه هدف برند های عمومی بازخورد قابل تاملی از خود نشان خواهند داد.

  • 6. طبقه بندی مخاطبان


نوع طبقه بندی مخاطبین عامل دیگری است که باید هنگام انتخاب بستر تبلیغاتی خود در نظر بگیرید. شما باید تقسیم بندی مخاطبانی را که قصد دارید با تبلیغات خود تحت تأثیر قرار دهید، مکتوب کنید. مخاطبان به طور کلی بر اساس موقعیت اجتماعی، سن، سطح تحصیلات، درآمد، مذهب و علایق فرهنگی در گروه های مختلف طبقه بندی می شوند. همچنین ممکن است براساس جنسیت طبقه بندی شوند. این طبقه بندی ها برای تأثیرگذاری بیشتر در راستای چشم اندازهای تبلیغاتی کمک خواهند کرد، زیرا برخی از محصولات با افراد خاصی ارتباط برقرار می کنند.

  • 7. میزان پوشش رسانه


جنبه تاثیر گذار دیگر در انتخاب رسانه تبلیغاتی میزان پوشش است. میزان پوشش درواقع به تعداد افرادی که در معرض تبلیغات شما قرار خواهند گرفت اشاره دارد. برخی رسانه ها فقط در معرض دید افراد خاص هستند. رسانه های موجود در فرودگاه ها و یا فروشگاه ها برخی دیگر عمومی‌تر بوده وتمامی افراد در حال گذر از یک منطقه را تحت پوشش خود قرار خواهند داد.

  • 8. در دسترس بودن رسانه


چالش دیگری که باید در نظر گرفت ، عدم دسترسی رسانه ها است. تمام رسانه های مورد نیاز برای کمپین تبلیغاتی شما ممکن است در زمان مناسب برای کمپین شما در دسترس نباشد. این مسئله بیشتر در سیستم های تبلیغاتی رادیو و تلویزیون رایج است ، یک کمپین تبلیغات محیطی می تواند به شما کمک کند که با بمباران تبلیغاتی متناسب با اهداف ، زمان  مناسب خود را پیدا کنید.

  • آراد چگونه می تواند در کمپین های تبلیغاتی به شما کمک کند؟


انتخاب یک رسانه مناسب برای تبلیغات مبحث بسیار حساس و تخصصی  است. اگرچه انواع رسانه ها  در دسترس شما قرار دارد ، اما همه آنها موثرترین و مناسب ترین گزینه ها نیستند. آژانس تبلیغات محیطی ما می تواند در تصمیم گیری صحیح به شما کمک کند.

ما در تدوین  کمپین های تبلیغاتی قوی، موثر و موفق در رسانه های محیطی در سطح کشور تخصص داریم. با توجه به تنوع خدمات ما، بررسی اختصاصی برند و محصول شما و سفارشی سازی خدمات متناسب با اهداف شما با هر بودجه تبلیغاتی میتوانیم در کنار شما باشیم. اندازه سازمان شما مهم نیست، ما می توانیم به شما کمک کنیم مخاطبان خود را هدف قرار دهید، مشتریان را حفظ کنید و به عنوان شرکتی که می توانند به آنها اعتماد کنند، اعتبار شما را در بین مخاطبان ایجاد کنیم. اگر برای جلب توجه خوانندگان و ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موثر به کمک نیاز دارید ، همکاری با آژانس تبلیغاتی آراد را در نظر بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
[contact-form-7 id=”e91ef5d” title=”Contact form 1″]

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان