نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
گروه اقتصادی آراد

جایگاه تیزر در بازدهی کمپین های تبلیغاتی

  • جایگاه تیزر در بازدهی کمپین های تبلیغاتی


تبلیغات تیزری، ابزاری جهت بازاریابی است که از پیام های جذاب و تکان دهنده برای ایجاد کنجکاوی مخاطبین استفاده می‌کند.  به محصول اشاره می‌کند اما در نهایت نامی از آن نمی‌برد.

به بیانی دیگر، یک کمپین تبلیغات تیزری، قبل از اینکه محصول جدیدی به بازار عرضه شود، مخاطب را مشتاق نگه می‌دارد. اصلی ترین نکته در یک تیزر تبلیغاتی این است که برای جلب نظر بیننده و تاثیرپذیری بیشتر، همه چیز را بیان نکند و به معنای واقعی یک برند را در ذهن مخاطب هک می‌کند.

  • انواع تبلیغات تیزری


یک تیزر تبلیغاتی به دو بخش تقسیم می‌شود:

1-راه اندازی کمپین های تبلیغاتی که باید توجه کاربران را به خود جلب کند.

2-همه جوانب آن بیان شود و ارتباط تیزر با یک محصول خاص نشان داده شود.

تیزر تبلیغاتی می تواند بر اساس بازه زمانی به دو دسته تقسیم شود:

یک مرحله ای، زمان شروع بخش اول و دوم همزمان است. به عبارتی نام برند در ابتدای تیزر، و توضیحات آن در پایان است.

تبلیغات سریالی، ابتدا برند عنوان می‌شود و مرحله معرفی محصول  پس از یک تا دو هفته انجام می‌‌شود. بدین ترتیب مخاطب مشتاق برای معرفی محصول می‌ماند.

  • انواع رسانه های نمایش دهنده تیزر تبلیغاتی


1. تبلیغات دیجیتال

طبق تحقیقات، متداول ترین نوع تبلیغات تیزری به صورت ردیف بنری در پایین یا کنار سایت تبلیغاتی قرار می‌گیرد، که برای جلب توجه کاربر طراحی می‌شوند. ترکیبی از تصاویر و متن که برای تهیج عموم قرارجایگاه تیزر در بازدهی کمپین های تبلیغاتیمی‌گیرند. به عنوان مثال: ” یک بازیگر معروف درگذشت “، ” یک مرد 50 ساله با یک بز ازدواج کرد “، ” یک قطره از این عطر – و همه مردان متعلق به شما هستند. “

2.تلویزیون

تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون، از دیگر روش‌های متداول است. به عنوان مثال ، فیلم تبلیغاتی برند BMW، یک پیش نمایش تبلیغاتی بود کهقبل از عرضه مدل جدید، منتشر شد. در ابتدای ویدیو ، هنوز نوع کالا ارائه شده مشخص نبود، و مخاطب خود را در قالب اتومبیل تصور می‌کرد. تعریفی برای بیان مزایا یا نشان تجاری محصول وجود نداشت و در انتها مشخص شد که تیزر تبلیغاتی گویای چه چیزی بود

3. بیلبوردها

ساده ترین نوع، بیلبوردهای موجود در خیابان ها یا بیلبوردهای جاده‌ای است که تنها حاوی تصاویری مفهومی و یا یک عبارت غیر قابل درک است. معرفی تکمیلی محصول در بازه زمانی 1 تا 2 هفته بعد در همان بیلبورد ارائه می‌شود. بنابراین ، تا زمانی که برند آشکار شود، مخاطبانی که مسیر بیلبوردها را طی می کنند شاهد تمامی تبلیغات هستند.

نمونه ای از قدیمی ترین تبلیغات تیزری، پوستر فیلم “The Idol Dancer” در سال 1920 است. در آن چیزی درباره فیلم یا عنوان آن گفته نشده بود و تنها یه طرح شبه برانگیز داشت. حتی پرتره قهرمان به شکل یک شبح سیاه نشان داده شد، که کنجکاوی عموم را برانگیخته بود. امروزه از پوسترها در تبلیغات تیزری استفاده می شود.

4. ایمیل

با استفاده از ایمیل می توانید به کاربر هشدار داد که یک خبر مهم در راه است. برندهای معروف اکثرا از این ترفند استفاده می‌کنند. در این حالت ، توجه مخاطب به یک تاریخ خاص جلب میشود.
گاها ارائه اطلاعات غلط در تبلیغات تیزری استفاده می‌شود. به عنوان مثال ، فیلم “سوپرمن” در سال 1978، به عمد یک سال دیرتر از آنچه اعلام شد اکران شد. تهیه کننده فیلم عمداً اکران اصلی را به تعویق انداخت تا اشتیاق مخاطبین را بیشتر کند.جایگاه تیزر در بازدهی کمپین های تبلیغاتی

در نهایت
نکته حائز اهمیت در یک تیزر تبلیغاتی این است که، مخاطبین “سرد” را به سمت خود جذب نکند و بازخورد منفی نداشته باشد. بدین ترتیب اطمینان از انتخاب کارشناسان حرفه ای امری ضروریست.

قبل از عرضه مدل جدید، منتشر شد. در ابتدای ویدیو ، هنوز نوع کالا ارائه شده مشخص نبود، و مخاطب خود را در قالب اتومبیل تصور می‌کرد. تعریفی برای بیان مزایا یا نشان تجاری محصول وجود نداشت و در انتها مشخص شد که تیزر تبلیغاتی گویای چه چیزی بود.

5/5 - (35 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران همراه شما

۶۸۰۲ ۸۳۵ ۰۹۱۲

info@aradholding.com

      لورم ایپسوم متن

      لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان