نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

نتایج بیشتر

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

مدیریت تبلیغات و اهمیت جایگاه آن در سازمان

 • فرایند مدیریت تبلیغات


مدیریت تبلیغات درواقع فرآیند پیچیده‌ی به کارگیری رسانه های مختلف برای فروش یک محصول یا خدمت است. این فرآیند با تحقیقات میدانی شروع شده و شامل تدوین کمپین های تبلیغاتی با رسانه های مختلف است  که به فروش محصول کمک بسزایی می‌کنند. اهمیت تبلیغات در بازاریابی به گونه‌ای است که نمودار فروش را تا 70% تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

 • انتخاب روش معرفی محصول توسط واحد بازرگانی


در چرخه عمر یک محصول، مهم ترین نقش را نوع معرفی آن ایفا می‌کند، که اجرای آن بر عهده ی واحد بازرگانی مجموعه است. گاهی اوقات مدیران مجموعه، تبلیغات را گام نهایی معرفی محصول دانسته و با دید هزینه ای خود به آن توقع دارند که این بودجه از فروش خود محصول حاصل شود، اما مدیران هوشمند و فعالان حوزه بازاریابی بر این امر واقف هستند که تبلیغات از اولین پله های معرفی محصول به حساب می آید و در واقع تبلیغات نوعی سرمایه گذاری است. با بررسی تخصصی آمار، این نکته مشهود است که تبلیغات محیطی با اختلاف، بهترین روش معرفی محصول و برندینگ می‌باشد.

مدیریت کردن تبلیغات
مدیریت کردن تبلیغات
 • نحوه تشکیل اتاق فکر


  اتاق فکر اولین بار بطور رسمی در ایالات متحده و در خلال جنگ جهانی تشکیل شد. در آن زمان تعداد مشخصی از فرماندهان برای تبادل استراتژی‌های نظامی در یک اتاق خاص و امن تجمع می‌کردند. با گذشت زمان این اجتماعات تبدیل به گروه‎‌های مطالعاتی و تحقیقاتی شدند و اتاق فکر به شکل امروزی شکل گرفت. امروزه وجود اتاق فکر برای هر سازمان ضروری و خلا آن آسیب جدی مدیریتی است. مدیران، خود مشغول روال اداری کارها، شرکت در جلسات و… بوده و زمان کافی برای تفکر و خلاقیت ندارند.

 • وظایف اتاق فکر


  اتاق فکر، مرکزی مطالعاتی و پژوهشی است که در آن تحقیقات کاربردی انجام می‌شود. همچنین خلق و تدوین ایده های جدید و سپس تبدیل پیشنهادهای خام به سیاست‌ها و برنامه های دقیق و قابل اجرا و در نهایت ارائه آن به تصمیم گیرنده اصلی، نیز بر عهده‌ی اتاق فکر است. 

  بطورکلی، اولین نقش اتاق فکر ایجاد پل بین ایده و عمل است. در قدم های بعدی، ارائه ایده‌های نهایی درمورد انجام تک تک مراحل از معرفی تا تبلیغات، از مسئولیت‌های اتاق فکر است. مدیریت تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی برعهده مدیر اتاق فکر است.

 • انتخاب استراتژی تبلیغاتی


  اولین مرحله در مدیریت تبلیغات، تحقیقات بازار است. در این مرحله، داده های مربوط به بازاریابی محصول، نمودار عمر محصول، استراتژی های پیاده شده، بازار هدف محصول و … توسط متخصص تبلیغاتی استخراج شده و پس از آن شناسایی انواع تبلیغات مناسب برای محصول خاص انجام می شود.  امروزه به غیر از چاپ و تلویزیون، رادیو، تلفن همراه و اینترنت نیز به عنوان رسانه تبلیغاتی در دسترس هستند. فرآیند مدیریت تبلیغات در واقع به تعریف طرح کلی کمپین رسانه ای و تصمیم گیری در مورد نوع تبلیغات قبل از عرضه محصول کمک می کند. مدیریت تبلیغات در واقع تصمیم گیری نوع محتوای ارائه شده برای کمپین های مختلف تبلیغاتی از جمله رادیویی، چاپی، تلوزیونی، و در راس آنها تبلیغات محیطی به عنوان رسانه برتر، است. این محتوا می‌تواند بصورت تبلیغات بسته، تبلیغات سریالی و… باشند. بدلیل اهمیت تبلیغات در بازاریابی، انتخاب صحیح استراتژی تبلیغاتی، از مهمترین مراحل بازرگانی است.

 • طراحی کمپین تبلیغاتی


  همچنین کمپین ها ممکن است به صورت ترکیبی از چندین رسانه در راستای تکمیل یکدیگر طراحی شوند. موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که مدیریت تبلیغات بتواند در چنین کمپین هایی تمامی استراتژی ها را به گونه ای مکمل یکدیگر طراحی کند تا به نظر عامه مردم نرسد که تبلیغات رادیویی، تلویزیونی و … بر روی فاکتورهای مختلف تاکید دارند، بلکه باید از لحاظ دید عمومی کلیه تبلیغات یک محصول بر یک جنبه تمرکز داشته باشد. در پایان کل فرآیند باید به نفع محصول یا خدمت باشد.

  طراحی یک کمپین تبلیغاتی کار کمی نیست و درک رفتار مصرف کننده از داده های جمع آوری شده از تحقیقات بازار جنبه بسیار مهمی در نحوه تدوین یک کمپین دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[contact-form-7 id=”e91ef5d” title=”Contact form 1″]

لورم ایپسوم متن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان